CHP PM’DE KILIÇDAROĞLU RESTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında toplanan Parti Meclisi toplantısında Beşiktaş Belediye Başkanı’na verilen ‘uyarı’ cezası yüzünden tartışma çıktı. Bazı üyelerin sert eleştirilerine sinirlenen Kılıçdaroğlu, “Karardan memnun değilseniz toplarsınız kurultayı değiştirirsiniz Yüksek Disiplin Kurulu’nu” restini çektiği öğrenildi.

CHP Parti Meclisi’nin basına kapalı yapılan ve yaklaşık 5 saat süren toplantısında Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar hakkında verilen ‘uyarma’ cezası yüzünden tartışma çıktığı öğrenildi.

Başta İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner olmak üzere bazı Parti Meclisi üyeleri, ortada belge ve bilgiler olmasına rağmen YDK’nın verdiği uyarı cezasını yetersiz bularak sert eleştirilerde bulundu. 

Eleştirilere yanıt veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Elinizde bilgi, belge varsa gidip Yüksek Disiplin Kurulu’na teslim edecektiniz. Kaldı ki biz MYK olarak ‘geçici ihraç’ talebinde bulunduk. Yüksek Disiplin Kurulu da kendisini dinleyerek kararını verdi. Benim Yüksek Disiplin Kurulu’nu etkilemem söz konusu değil. Çünkü Yüksek Disiplin Kurulu, kurultay tarafından doğrudan seçiliyorlar. Atamayla gelmiyorlar. Tamamen bağımsız olarak kararlarını veriyorlar. Eğer Disiplin Kurulu’nun kararından memnun değilseniz, toplarsınız kurultayı değiştirirsiniz” restini çektiği öğrenildi.

“YÖNETİM DE BULUNUP DA GENEL BAŞKANLIK HAYALİ KURANLAR İSTİFA ETSİN”
Toplantıda parti içine yönelik en sert eleştiri ise Parti Meclisi üyesi Ali Öztunç’tan geldi. Toplantıda medya analizi yapan Öztunç, “Türkiye, hassas bir süreçten geçiyor. Milyonlar ümidini bize bağlamışlar. Böye bir dönemde televizyon ve gazetelere demeç vererek parti yönetimini eleştirenler var. Bu kabul edilemez bir durumdur. Parti içinde hesaplaşma içinde olanlar var. ‘Referandum sonrasında kurultay toplanır ben de genel başkan olurum’ hayalini kuranlar var. Eğer parti yönetiminde böyle düşünenler varsa, genel başkanlık hayali kuranlar varsa ki ben var olduğuna inanıyorum hemen istifa etsinler. Kapalı kapılar ardında, orada burada, sağda solda, ’Genel Başkan görevi bırakacak’ şeklinde sürekli konuşuyorlar. Bunları kınıyorum ve bu tür hayal içinde olanları istifaya davet ediyorum” dediği öğrenildi.


09 Ocak 2017 01:48 Düzgün Haber