MÜEBBET İSTENEN CHP'Lİ BERBEROĞLU VE ADALET BAKANI BOZDAĞ MECLİSTE GÖRÜŞTÜ

Hakkında müebbet hapis cezası istenen CHP'li Berberoğlu'yla Bozdağ’ın görüşmesi böyle görüntülendi

"Meclis'e gönderilen fezlekeyle şu anda benim yargılandığım madde değişti"
Eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, Ankara Temsilcisi Erdem Gül ile birlikte yargılandığı mühimmat yüklü MİT TIR’ları haberlerine ilişkin ana dosyadan ayrılmasına hükmedilen ve "silahlı terör örgütüne, üye olmaksızın bilerek ve isteyerek yardım etme" iddiasıyla süren davada müebbet hapsi istenen CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Genel Kurul'da anayasa görüşmeleri devam ederken sohbet etti.

Bu kare Meclis Genel Kurulu’nda objektiflere yansıdı. MİT TIR'larının durdurulma görüntülerinin yayınlaması hakkında yürütülen davada, "görüntüleri Dündar’a verdiği" iddiasıyla yargılanan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a yaklaşıp kısa bir konuşma yaptı ardından da masanın yanından ayrıldı. O anlarda Bozdağ’ın yanında oturanlar da konuşmayı pürdikkat dinledi.
Savcılık mütalaasında Enis Berberoğlu için "Devletin güvenliği veya iç ve dış siyasal yararlar bakımından niteliği itibariyle gizli kalması gereken bilgileri siyasal ve askeri casusluk maksadıyla açıklayıp yayınlamak" suçundan müebbet hapis talep edilmişti.12 Ocak 2017 08:35 Sözcü