20 BİN KİŞİNİN BİLET ALDIĞI KONSERLER İPTAL!

Eskişehir'de Teoman, Athena, Selda Bağcan gibi pek çok ünlü sanatçının sahne alacağı dev konser, Valilik tarafından iptal edildi.

32

Milyonfest Eskişehir, valilik tarafından iptal edildi. Bir süredir hazırlıkları süren ve 20 bin kişinin bilet aldığı festivalde Teoman, Athena, Selda Bağcan, Şebnem Ferah, Sertab Erener’in de aralarında bulunduğu 28 sanatçı sahne alacaktı.

Milyon Yapım, Eskişehir’de düzenlenmesi planlanan ‘Milyonfest Eskişehir’ etkinliğinin yapılamayacağını duyurdu. Etkinliğin iptalinin Tepebaşı Kaymakamı Erdinç Yıldız’ın olumsuz görüş belirtmesi olduğu ifade edildi. Açıklamada ayrıca etkinliğin iptalinin kaymakamlık tarafından geçersiz mazeretlere dayandırıldığı belirtildi.Milyon Yapım tarafından yapılan açıklamanın tam metni şu şekilde:Milyon Yapım olarak son 6 yılda Türkiye’nin dört bir yanında 50’ye yakın festival yaptık ve bunların her birinde o bölgenin belediyesi, emniyet müdürlüğü, kaymakamlık ya da valilik makamıyla iş birliği içerisinde hareket ettik. Kendi hassasiyetlerimizi ve tecrübelerimizi ilgili birimlerle paylaştık, mülki idare birimlerinin endişeleri varsa birlikte o endişeleri ortadan kaldıracak çözümler ürettik. Ne kadar büyük fikir ayrılığı yaşarsak yaşayalım hiç bir zaman yaşananları kamuoyu ile paylaşıp olayı büyütmeyi tercih etmedik ve her zaman herkesin içine sinen bir çözüm ürettik. Keşke gene öyle yapabilseydik. Ancak ülkemizin en güzel ve en modern şehirlerinden biri olan Eskişehir’de çözümsüz kaldık.