2017’DE ARAMIZDAN AYRILAN ÜNLÜLER

2017 yılı geride kalırken, Türk Halk müziği sanatçısı Emre Saltık, gazeteci Tayfun Talipoğlu, sinema oyuncusu Bülent Kayabaş, halk ozanı Ali Kızıltuğ gibi pek çok ünlü isim de hayata gözlerini yumdu. İşte 2017'de milyonların kalbinde taht kurmuş aramızdan ayrılan ünlü isimler...

202

Birçok ünlü şarkıcının kliplerine imzasını atan yönetmen Mustafa Mayadağ, bu sabah yaşamını yitirdi.

Mayadağ’ın eşi Birsen Mayadağ, Haberturk’e yaptığı açıklamada, “Eşimi bu sabah 9:30’da kaybettik. Ne yapacağımı bilemiyorum. Çocuklarım yurt dışında, akşam burada olacaklar. Cenaze detaylarını o zaman netleştireceğiz” dedi.

MUSTAFA MAYADAĞ KİMDİR?

Mustafa Mayadağ, 1958 yılında İzmir’in Urla ilçesinde dünyaya geldi. İzmir Çınarlı Teknik Lisesinden mezun olduktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi sinema Televizyon bölümünü bitirdi. Aynı okul mezunu 4 arkadaşıyla video prodüksiyon şirketi kurdu. Daha sonra Yeşilçam, TRT 2, Pınar Film, Star TV ve Raks müzikte değişik kademelerde görev aldı.

Mustafa Mayadağ

Mustafa Mayadağ, bir çok ünlü şarkıcının kliplerini çeken isim oldu. Çektiği klipler arasında; 1996 – Sevdalıyım Hemşerim – Mahsun Kırmızıgül, 2000 – Asrın hatası – Serdar Ortaç yer alıyor. Ayrıca Mayadağ, Türkiye Video Müzik Ödülleri Yılın klibi ödülünü aldı.


HALİT AKÇATEPE (OYUNCU)

İBRAHİM ERKAL (ŞARKICI)

HARUN KOLÇAK (SANATÇI)

ERDAL TOSUN (OYUNCU)

BÜLENT KAYABAŞ (OYUNCU)


SÜLEYMAN DİLBİRLİĞİ (KORE GAZİSİ/AYLA FİLMİNİN KAHRAMANI)

AYŞE ARAL (GAZETECİ)

VATAN ŞAŞMAZ (OYUNCU VE SUNUCU)


SEZER SEZİN (OYUNCU)

AYBERK ATİLLA (OYUNCU)

TAYFUN TALİPOĞLU (GAZETECİ)

MANOLYA ONUR (1975 TÜRKİYE İKİNCİ GÜZELİ)

EMRE SALTIK (HALK MÜZİĞİ SANATÇISI)

GÜNAY GÜNER (YEŞİLÇAM OYUNCUSU)

Kemal Sunal, Zeki Alasya, Metin Akpınar, Cüneyt Arkın ve Şener Şen gibi çok sayıda efsane oyuncu ile filmlerde oynayan, Yeşilçam’ın emektar oyuncusu Günay Güner hayatını kaybetti.ALİ KIZILTUĞ (HALK OZANI)

Uzun süredir kanser tedavisi gören halk ozanı Ali Kızıltuğ hayatını kaybetti. 73 yaşındaki Kızıltuğ, Ankara’da bir süredir tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Kızıltuğ memleketi Sivas Divriği Mursal Köyü’nde defnedildi.FİKRET HAKAN (OYUNCU)

METİN ERSOY (MÜZİSYEN)

TAŞKIN DOĞANIŞIK ((HALK MÜZİĞİ SANATÇISI)

ALİ TEKİNTÜRE (SÖZ YAZARI)

HAKAN BALAMİR (OYUNCU)

PAYİDAR TÜFEKÇİOĞLU (OYUNCU)

MELİH GÜLGEN (YAPIMCI, YÖNETMEN, SENARİST)

ENGİN CEZZAR (TİYATRO SANATÇISI)