58 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ LAS VEGAS KATLİAMINDAN ŞOK GÖRÜNTÜLER

ABD'nin Las Vegas kentinde düzenlenen müzik festivalindeki bir konsere yapılan silahlı saldırıda 58 kişinin öldüğü, 500'ün üzerinde yaralı olduğu kaydedildi. Otomatik silah kullanan saldırganın bir otelde etkisiz hale getirildiği açıklandı.

195

ABD’nin Nevada eyaletindeki Las Vegas kentindeki bir konserde silah sesleri duyuldu. 58 ölü ve 500’ün üzerinde yaralı var. Sosyal medyada paylaşılan videolarda, otomatik silah sesleri duyuluyor ve çok sayıda kişinin alandan koşarak çıkmaya çalıştığı görülüyor. Son dakika haberine göre saldırgan polis tarafından etkisi hale getirildi. Operasyon devam ediyor.

Saldırı ünlü Mandalay Bay Hotel’in casinosunun yakınlarındaki bir müzik festivalinde gerçekleşti. Görgü tanıklarının bilgisine göre; Bir saldırgan konsere katılanların üzerine otomatik silahla ateş açtı.

Las Vegas Metropolitan Polis Departmanı, bir şüpheliyi etkisiz hale getirdiğini aktardı.​​Şüphelinin, otelin 32. katında etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Polis, şüphelinin herhangi bir örgüte üye olmadığını düşünüyor.

Olay, yerel saatle Pazar gecesi 22:30’da meydana geldi.

Gelen ilk bilgilere göre saldırı sonucunda 2 kişinin hayatını kaybettiği, 24 yaralı olduğu ve yaralılardan 14’ünün durumu ağır olduğuydu. Gelen son bilgilere göre ise ölü sayısının 58 olduğu ve 100’ün üzerinde ölü olabileceği ve artabileceğinden endişe duyuluyor.

Bir hastane sözcüsü de hastaneye kaldırılanlardan en az 14’ünün durumunun kritik olduğunu açıkladı. Hastane özcüsü, yaralıların hepsinde kurşun yarası olduğunu söyledi.

Sosyal medyada paylaşılan videolarda, otomatik silah sesleri duyuluyor ve çok sayıda kişinin alandan koşarak çıkmaya çalıştığı görülüyor. Yetkililer, Las Vegas’ın bazı yerlerine girişleri kapattı.

Las Vegas havalimanına iniş yapacak ve buradan yapılacak uçuşların bir süreliğine durdurulduğu duyuruldu.