AK PARTİ’DEN AF AÇIKLAMASI

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin af talebine AK Parti'de yanıt geldi. Ak Partili Çelik, "Bizim buradaki ilkelerimizde bir değişiklik yok” dedi.

61

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleşen toplantı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Parti Sözcüsü Çelik, yerel seçimlere ilişkin, “Türkiye’de her seçim bölgesinde aday çıkaracak şekilde genel merkezimiz çalışmalarını sürdürüyor” ifadesini kullandı.

-“CUMHURBAŞKANIMIZ AF KONUSUNDA NET KONUŞTU”-

MHP’nin Pazartesi günü sunacağı af teklifine ilişkin AK Parti’nin ne düşündüğüne ilişkin sorulan soruya Çelik, “TBMM üyesi bir parti ve Cumhur İttifakı içinde yürüdüğümüz MHP bu teklifi getiriyor. Tabi ki değerlendirmelerimiz olacak. Ama bu şunu değiştirmiyor. Daha önceki pozisyonumuzu bu değerlendirmelere göre revize edeceğiz gibi bir yaklaşım içermiyor. Cumhurbaşkanımız bu konuda net konuştu. Devlete karşı işlenen suçlar meselesi ayrı, kişilere karşı işlenen suçlar meselesi ayrı. Bunları affetme konusunda bir hükümlülüğümüz yok. Nihayetinde biz ‘şu kişiyi affedelim’ dediğimizde o kişinin hukukunu çiğnediği diğer kişinin hukukuna karşı bir tecavüz durumuna düşeriz. Bizim buradaki ilkelerimizde bir değişiklik yok” ifadeleriyle yanıt verdi.(ANKA)