AKAR’DAN KILIÇDAROĞLU’NA ZİYARET

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İyi Parti lideri Akşener'den sonra CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu da ziyaret etti.

39

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve beraberindeki heyeti, CHP Genel Merkezi’ndeki makamında kabul etti.

Görüşmede Kılıçdaroğlu’na, CHP Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı, Bülent Kuşoğlu ve Ünal Çeviköz eşlik etti.

Bakan Akar, daha sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi.

Görüşme sonrası açıklama yapan Akar, özetle şu ifadeleri kullandı:

”Kendileriyle karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk. Sayın Genel Başkan’ın görüşlerini dinledik. Güzel bir görüşme, yapıcı bir çalışma oldu. Barış Pınarı Harekatı başarılı bir şekilde devam etmekte. Harekatı olabildiğince kısa bir zamanda tamamlamaya çalışacağız. Sivillere zarar gelmemesi bizim birinci önceliğimiz. Bir koalisyon askerine zarar gelmesin diye bütün tedbirleri almış bulunuyoruz.

Bu harekatın tek hedefinde teröristler var. DEAŞ ile mücadelemizin PKK’dan YPG’den hiçbir farkı yok. Hepsi terörist. DEAŞ hapishanesine vardığımızda PKK’lıların YPG’lilerin buradaki terörist DEAŞ’lıları kaçırdıklarını gördük, tespit ettik. Bölgede herhangi bir şekilde terör koridoruna müsaade etmedik etmeyeceğiz. Biz Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılıyız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

BAKAN AKAR, MHP’Yİ DE ZİYARET ETTİ

Akar son olarak ise MHP Genel Merkezi’ni ziyaret ederek MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ile görüştü. Akar’ın MHP ziyareti 35 dakika sürdü.

Ziyaret sonrası konuşan Milli Savunma Bakanı Akar “Bugün Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile telefonda görüştük. Karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk. Faaliyetlerin koordinasyonu, uygun bir şekilde gelişmesi için yapılması gerekenleri görüştük. Yapıcı bir görüşmeydi” dedi.

AKAR’DAN AKŞENER’E ZİYARET