AKDAĞ’DAN CHP’YE ZİYARET

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Meclis’e sunulan cinsel istismar suçları yasa tasarısına ilişkin CHP’yi ziyaret etti.

54

ANKARA (ANKA)-  Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’u TBMM’deki makamında ziyaret etti. Basına kapalı gerçekleşen görüşme 1 saat 45 dakika sürdü. Görüşmede, Meclis’e sunulan cinsel istismar suçları yasa tasarısı ele alındı.

Görüşmeden sonra Akdağ, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “MHP ve CHP gruplarıyla bu benim üçüncü görüşmem. Benim gördüğüm şudur, büyük ölçüde bu parti gruplarımızla da mutabık kaldık tabii her konuda yüzde 100 mutabakat sağlanmayabiliyor. Ancak ortaya getirdiğimiz maddelerin tasarıyla getirdiğimiz ortaya koyduğumuz maddelerin çocuk istismarıyla mücadeledeki eylem planımız için ciddi bir katkı vereceğine ben inanıyorum. Yaptığımız eylem planı 2018 yılına ait bir eylem planıdır. Bundan sonraki yıllar içinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız önümüzdeki 5 yılı içine alacak bir eylem planı da geliştiriyor” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç da “Uzmanları ilgilendiren ve bu konuda uzmanların bile ayrıştığı noktalar var. O konular dışında kalmak kaydıyla birbirimize destek vermeye ve bu eylem planının bir an önce hayata geçirilmesine sağlamaya çalışacağız, biz de bu konuda üzerimize düşeni yapacağız” diye konuştu.