ANKARA’DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Yoğun kar yağışı Başkent Ankara'da etkili oluyor. Ankara Büyükşehir ve ilçe belediyesi ekipleri aralıksız çalışırken, gözler Ankara Valiliği'ne çevrildi. Peki Ankara'da yarın okullar tatil mi?

42

Ankara’da sabahın erken saatlerinde başlayan kar yağışı, öğle saatlerine doğru etkisini artırdı. Özellikle yüksek kesimlerde kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı. Kar yağışı nedeniyle ulaşım yavaşlarken, polis ekipleri trafiğin yoğun olduğu bölgelerde sürücüleri yönlendirerek ulaşımı rahatlatmaya çalıştı.

ANKARA’DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Ankara Valisi Vasip Şahin konu ile ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Konu ile ilgili açıklama gelir gelmez haberimizde yer alacak.

Ankara’da sabah saatlerinde başlayan etkili kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilese de kartpostallık görüntüler de ortaya çıktı.

Kış lastiği bulunmayan araçlar trafikte ilerlemekte güç çekerken, bazı araçlar yolda kaldı. Vatandaşlar, yolda kalan araçları iterek çıkarmaya çalıştı. Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kar küreme ve tuzlama çalışması başlatılırken, kentin çeşitli noktalarında çok sayıda trafik kazası meydana geldi.

Kar, Başkent’te şehirlerarası yollarda da ulaşımı aksattı. Ankara-Kırıkkale yolunun Elmadağ mevkiinde yol karla kaplandı. Karayolları ekipleri bölgede kar küreme ve temizlik çalışması yaparak yolu ulaşıma açık tutmaya çalıştı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, kar yağışının 3 gün boyunca aralıklarla etkisini sürdüreceği belirtildi.

ANKARA’DA KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLUYOR