AVRUPA KONSEYİ, BAKIRKÖY’Ü ÇOCUK DOSTU BELEDİYE SEÇTİ

Türkiye’de bir ilki başlatarak Bakırköy’de Çocuk Masası, Çocuk Sağlık ve Sosyal Destek İstasyonunu hizmete açan Bakırköy Belediyesi, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Parlamentosu tarafından “ÇOCUK DOSTU BELEDİYE” seçildi.

38

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu ve Parlamento Başkan Yardımcısı Anders Knape arasında yapılan imza töreni ; Avrupa Konseyi’nin , İstanbul’da yapılan izleme toplantısı sırasında gerçekleşti.

47 üye devletten oluşan 200 binin üzerinde yerel ve bölgesel yönetimi temsil eden 636 yerel politikacının yer aldığı Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Parlamentosu tarafından Çocuk Dostu Belediye seçilmelerinin gurur verici olduğunu aktararak sözlerine başlayan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu komisyon toplantısı sırasında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “ Bakırköy’de 2015 yılında Türkiye’de bir ilki başlatarak kamu yönetimi, üniversiteler, meslek odaları ve sivil toplum örgütlerinin desteğiyle Çocuk Masasını hayata geçirdik. Bakırköy’de Çocuk Masası marifetiyle çocuklara yönelik; haklarının korunması, onların mağduriyeti, istismarı, suistimali, fena muameleye maruz kalmalarıyla ilgili önleyici , bilgilendirici ve destekleyici çalışmalar yapmaktayız. Bakırköy’de dezavantajlı grupların sorunlarını en aza indirgemek için çalışmalarımızı artırarak sürdürüyoruz. Avrupa Konseyi tarafından yaptığımız bu çalışmaların Türkiye sınırlarını aşarak Avrupa’da da örnek gösterilmesi bizi çok memnun etti. Çocuk Dostu Belediye seçilmemizin verdiği sorumlulukla çocuklara yönelik çalışmalarımızın artarak devam edeceğinin de buradan sözünü veriyorum.”