BAHÇELİ’DEN TRUMP’IN MEKTUBUNA SERT TEPKİ

MHP lideri Bahçeli, Trump'ın Erdoğan'a yönelik kaleme aldığı skandal mektup için "İki ülke ilişkilerine önemli hasar ve zarar vermiştir" dedi.

12

MHP lideri Devlet Bahçeli gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bahçeli yazılı açıklamasında, ABD Başkanı Donald Trump’ın Erdoğan’a yönelik kaleme aldığı küstah mektubu “İki ülke ilişkilerine önemli hasar ve zarar vermiştir” diye niteledi.

Bahçeli açıklamasında şu ifadelere yer verdi “Kod adı Mazlum, asıl ismi canavar olan YPG’li teröristbaşını telefonla arayıp methiyeler düzen, bununla kalmayıp ülkesine davet eden Trump amansız ve tedavisi imkansız bir nefret ve melanet virüsüne yakalanmıştır. Gerçekler örtülemeyecek kadar meydandadır. Kırmızı bültenle aranan bir katilin müttefik bir ülke tarafından takdir ve taltif edilmesi ayıptır, hukuk dışılıktır, namertliktir. ABD Başkanı’nın Türk milletinin onuruyla oynama teşebbüsü tarifi ve tamiri olmayan bir alçalma ve kepazelik halidir.”

KAMERALAR KARŞISINA GEÇTİ

Bahçeli, daha sonra parti genel merkezinde MHP Siyaset ve Liderlik Okulu’nun 15. dönem eğitim ve öğretim yılı açılış töreninde gazetecilerin sorularını yanıtladı. MHP lideri ABD Başkanı Trump’ın küstah mektubu için “Böyle bir mektup nezaket dışıdır. Müzeyi mi konacak. İade edilmedi” dedi.