BAŞKAN TAŞDELEN KUĞULUPARK’TA HALKLA BULUŞTU

Alper Taşdelen: "Hiç durmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz"

43

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Kuğulu Park’ta Başkentlilerle buluştu. Taşdelen, 5 yılda yaptığı çalışmaları ve yeniden aday gösterildiği yeni dönemde hayata geçireceği projeleri Çankayalılara anlattı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yerel seçimler öncesi yeni dönem çalışmalarının başlangıcını Kuğulu Park’ta düzenlediği etkinlikle, yüzlerce Başkentliyle birlikte yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ın da katıldığı etkinlikte Başkan Taşdelen, 5 yılda yaptığı çalışmaları ve yeni dönemde hayata geçireceği projeleri Çankayalılara anlattı.

“EN GÜZEL GÜNLERİMİZ HENÜZ YAŞAMADIKLARIMIZ”

Çankaya’nın; emeğin, Cumhuriyetin, Mustafa Kemal Atatürk’ün kalesi olduğunu ve bu bilinçle daha çok çalışmaya devam edeceklerini belirten Taşdelen, “Nazım’ın dediği gibi ‘en güzel günlerimiz henüz yaşamadıklarımız’. O güzel günleri çok çalışarak hep birlikte yaşayacağız. Hiç durmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Çankaya’ya verdiğimiz her sözü tuttuk. Çankaya’nın en büyük yatırım programını yaşama geçirdik. İkinci dönemde çok büyük işlere imza atmaya devam edeceğiz. Bana duyduğunuz güveni boşa çıkarmayacağım” dedi.

YENİ BİR ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ

Yeni dönemde hayata geçireceği projeleri de Başkentlilerle paylaşan Başkan Taşdelen, Çankaya’ya Atatürk Orman Çiftliği’nin standart ve ölçülerinde Bademlidere ve Kırkkonaklar bölgesinde yepyeni bir kent parkı kazandıracaklarını söyledi. Yeni dönemde büyük yatırımlara devam edeceklerini belirten Taşdelen, “Bademlidere Kent Parkını Türkiye’de örnek olacak özelliklerle inşa edeceğiz. 750 bin metrekare büyüklüğündeki alanı mevcut bitki ve hayvan habitatının korunmasını içeren sistemlere sahip yeşil alanı dev bir kent parkına dönüştüreceğiz. Ankaramıza yeni bir Atatürk Orman Çiftliği kazandıracağız” diye konuştu.