BAŞKENT’TEN SANAT VE GASTRONOMİ ATILIMI

28

Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi ile Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu açıldı.

Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi ile Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun açılış töreni Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın katımlıyla 22 Şubat Çarşamba günü gerçekleşti.

Sergi alanları, toplantı salonları, aşçılık ve gastronomi eğitimi için modern mutfakların da bulunduğu 12 bin metre kare kapalı alana sahip ve en son teknolojik altyapı ile donatılan yeni eğitim kompleksinin açılışında, sanatın ve güzel sanatların toplumlar için önemi vurgulanırken artık yemek pişirmenin de bir sanat olarak görüldüğü belirtildi.

Taşımacılık ve bankacılık dışında bütün gereksinimlerini kendisi üreten Başkent Üniversitesi, açılışı gerçekleştirilen binasını da demir atölyesi, marangozluk atölyesi gibi kendi bünyesindeki kurumların katkılarıyla gerçekleştirmiş.

Açılış konuşmasında; “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak birinci görevimiz, ülkemizi korumak ve yüceltmektir. Başkent Üniversitesi de bunu yapıyor. Cumhuriyet eserlerle taçlandırılır. Ülkemize yeni bir eser kazandırmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz” diyen üniversitenin kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal, Başkent Üniversitesi’nin artık Güzel Sanatlar alanında uluslararası düzeyde eserler verdiğini söyledi.

Prof. Haberal; “Orkestra Akademik Başkent uluslararası alanda sesini duyurmaktadır. Başkent Üniversitesi uluslararası heykel sempozyumu yapıyor. Bunlar çok önemli adımlardır. Sanat insanlar bir araya getirir” vurgusu yaparken, Rektör Prof. Dr. Ali Haberal da Başkent Üniversitesi’nin sanata desteğinin devam edeceğini belirtti.

Mini konser ve öğrenci çalışmaları sergisiyle renklenen açılış töreni kapsamında ressam Hikmet Çetinkaya da canlı bir resim performansı sundu.

Paylaş
Önceki İçerikLONDRA’DA POTYUMA ÇIKTI!
Sonraki İçerikDOLARDA SON DURUM NE?