‘BAYKAL’IN BEYNİNDE NELER OLDU?’

Yüksek ateş ve solunum sıkıntısı şikayeti ile hastaneye kaldırılan ve 7 gündür Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesinde tedavi gören CHP Eski Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın sağlık durumuna ilişkin Müftüoğlu'ndan farklı bir yorum geldi.

178

Ne oldu da Deniz Baykal’ın beyninde 8 büyüklüğünde bir deprem gelişti?
Deniz Baykal sağlığına dikkat eden biri. Düzenli yürür. Fırsat buldukça da –özellikle yaz aylarında- günün en az bir saatini denizde yüzerek geçirir. Zaten bu nedenle de “dinç” ve “zinde” görünümlü biri. Peki, ne oldu da Deniz Baykal’ın beyninde neredeyse 8 büyüklüğünde bir deprem gelişti? Ne oldu da şu anda mücadele ettiği sorunla yüz yüze geldi? Problemin arka planında neler var? Yanıtı Osman Müftüoğlu verdi!

Hürriyet gazetesi yazarı Osman Müftüoğlu’un ‘Beyinde 8’lik deprem’ başlıklı yazısının ilgili kısmı şöyle: Sağlık sorunları nedeniyle tedavisi süren Sayın Deniz Baykal’a geçmiş olsun. İnşallah kısa bir sürede iyileşerek ailesi ve sevenlerine yeniden kavuşur. Deniz Bey çoğunuz gibi benim de takdirle izlediğim bir politikacıdır. Ayrıca “baba yadigârı” da sayılır. 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in yasaklı döneminde Zincirbozan’dan kader arkadaşıdır. Demirel onu sever, takdir eder, politik kariyerinden övgüyle söz ederdi. Hepimiz biliriz ki Deniz Bey sağlığına dikkat eden biridir. Düzenli yürür. Fırsat buldukça da –özellikle yaz aylarında- günün en az bir saatini denizde yüzerek geçirir. Zaten bu nedenle de “dinç” ve “zinde” görünümlü biridir. Peki, ne oldu da Deniz Bey’in beyninde neredeyse sekiz büyüklüğünde bir deprem gelişti? Ne oldu da şu anda mücadele ettiği sorunla yüz yüze geldi? problemin arka planında neler var?

 

Yazının tamamını okumak için tıklayınız…