BERBEROĞLU TAHLİYE OLDU! İŞTE İLK SÖZLERİ

Yargıtay kararının ardından Enis Berberoğlu, Maltepe Cezaevi'nden tahliye oldu. Berberoğlu'nu CHP'li bazı vekiller karşıladı. Berberoğlu'nun ilk sözleri ne oldu?

101

Yargıtay, Berberoğlu’nun vekilliği boyunca cezasının durdurulması kararını vermiş, Can Dündar’a MİT tırları görüntülerini verdiği gerekçesiyle de 5 yıl 10 ay hapis cezasını onamıştı.

‘BENİ MAZUR GÖRÜN’

Maltepe cezaevinden tahliye olan Berberoğlu, “Bir CHP milletvekili olarak Maltepe Cezaevi’ne girdim, yine bir milletvekili olarak dışarı çıkıyorum. Yaşadığımız 16 aylık süreç, Türkiye’nin karar vermesini gerektirecek bir süreç. Beni mazur görün, birkaç gün aileme, partime bir danışayım, bundan sonraki hareket tarzımı bir anlayayım. İlginize çok teşekkür ederim, eski meslektaşlarım. Medyanın Maltepe Cezaevi’nde beni hiç yalnız bırakmadığının farkındayım. 16 aydır tecritte yaşıyorum. Dolayısıyla az konuştum, siz de alışın” ifadelerini kullandı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu kararla ilgili olarak, “Bu akşam kendisi ile buluşacağım, kucaklaşacağım. Ama kararı doğru bulmuyorum” dedi.

BERBEROĞLU’NA SÜRPRİZ TELEFON!

KILIÇDAROĞLU’NDAN BERBEROĞLU HAMLESİ

CHP’DEN BERBEROĞLU KARARINA İLK AÇIKLAMA

KILIÇDAROĞLU VE BERBEREOĞLU BÖYLE BULUŞTULAR!