BİR ŞEHİR AĞLIYOR!

TFF 1. Lig'in 13. haftasında oynanan Eskişehirspor-Çaykur Rizespor mücadelesi 1-1 beraberlikle tamamlanırken, kulübün içinde bulunduğu mali sıkıntı nedeniyle çok zor günler geçirmesi, taraftarı gözyaşlarına boğdu.

72

Maçın ardından futbolcuları tribüne çağıran Eskişehirspor taraftarı, verilen mücadele için oyuncuları alkışlarken, zor günler geçiren takım için bir olan futbolcu ve taraftarların gözyaşları objektiflere yansıdı.

Futbolda birçok ilke imza atan, tribün kültürünü Türk futboluna aşılayan, futbolun efsane kulüplerinden biri olan Eskişehirspor tarihinin en zor günlerini yaşıyor.

Maddi açıdan sıkıntılı günler geçiren kırmızı siyahlılarda, Çaykur Rizespor maçı sonrası duygusal anlar yaşandı. Maçın ardından Eskişehirspor sevdalıları takımlarını alkışlamak üzere tribüne çağırdı.

Karşılaşma boyunca aralıksız desteklerini sürdüren Eskişehirsporlu futbolcular da taraftarlarını alkışlayarak yanlarına geldi. Bu sırada Eskişehirsporlu bazı futbolcular, tribünün önüne gelerek taraftarlarla birbirlerine sarıldı.

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADILAR
Eskişehirspor’un adeta yok olma tehdidiyle karşı karşıya kaldığı günlerde, birbirlerine sarılan futbolcu ve taraftarlar gözyaşlarına hakim olamadı.

Uzun süre stattan ayrılmayan Eskişehirsporlu taraftarlar hep bir ağızdan, “Devlerin aşkı büyük olur, ya dağlar yerle bir olacak ya kıyametler kopacak ya da dünya batacak, senden öyle ayrılacağız” şeklinde tezahürat yaparak takımlarına tam destek verdi.