BÖYLE ALIŞVERİŞ ÇILGINLIĞI GÖRÜLMEDİ! TAM 21 MİLYON DOLAR!..

İngiltere'nin başkenti Londra'da Azeri bir kadın şehrin dünyaca ünlü lüks alışveriş mağazalarından Harrods'ta 16 milyon pound (21 milyon dolar) tutarında alışveriş yaptı.

56

Londra’nın en lüks alışveriş mağazası Harrods’ta 21 milyon dolar harcayan Azeri kadın güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı.

Azerbaycanlı Zamira Haciyeva İngiltere’de yeni çıkan Açıklanmamış Servet Düzeni kanununca gözaltına alındı ve böylece bu kanun ile gözaltına alınan da ilk isim oldu.

2 yıl önce yolsuzluk suçlamalarıyla 15 yıllık hapis cezasına çarptırılan Azerbaycan Halk Bankası’nın eski başkanı Cihangir Haciyeva’nın eşi olan Zamira Haciyeva hakkında yakalama kararı çıkartan ülkesi Azerbaycan’a iade edilmesi bekleniyor.

AVUKATLARI: KENDİSİ ZATEN MÜSRİF BİRİ

Geçtiğimiz hafta Londra Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Haciyeva’nın kefalet duruşması Westminster Sulh Ceza Mahkemesi’ndeki davada görüldü.

Savcılar, Haciyeva’nın ülkeden kaçma riskinin bulunması nedeniyle tahliye talebini reddetti.

Avukatları ise Azeri kadının ‘dolandırıcı’ değil ‘müsrif’ biri olduğunu belirtirken İngiltere’den kaçmayacağını savundu. Üst düzey bölge hakimi Emma Arbyhnot, Haciyeva’nın 500 bin Sterlin kefalet ödemesi ve M25 otoyolunun dışına çıkmaması kaydıyla Knightsbridge’te bulunan evinde kalmasına hükmetti.

Savcılar kararı temyize götürdü. Bu nedenle, Azeri kadın serbest kalamayacak.

Temyiz duruşması Perşembe günü Yüksek Mahkeme’de yapılacak.

35 FARKLI KREDİ KARTIYLA ÇILGINCA ALIŞVERİŞ

Westminister Sulh Ceza Mahkemesi’nin ulaştığı bilgilere göre, Azeri kadın lüks mücevher, parfüm ve saat satan bir mağazada 200 bin dolar değerinde bir harcama yaparken dünyaca ünlü mücevher markası Cartier’de 130 bin dolar tutarında alışveriş yaptı.

Ayrıca, erkeklere yönelik lüks ürünlere 26 bin dolar harcayan Haciyeva’nın şarap faturlararı da 2 bin 400 dolar değerinde.

Haciyeva tüm bu alışverişeri ise eşinin eski bankasına ait 35 farklı kredi kartı üzerinden yapmış.

Öte yandan, ortaya çıkan resmi belgelere göre Zamira Haciyeva, 42 milyon dolar değerindeki Gulfstream G 550 model jeti ile Harrods’ın otoparkında iki park alanı da satın almış.