ÇANKAYA’NIN “SATIN ALMA SAHİPLEN” ÇAĞRISI SONUÇ VERDİ: 1003 SOKAK HAYVANINA YENİ YUVA

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi 2019 yılında 1003 sokak hayvanını yeni yuvasına kavuşturdu.

6

Çankaya Belediyesi’nin “Satın alma sahiplen” çağrısı sonuç verdi. Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi 2019 yılında 1003 sokak hayvanını yeni yuvasına kavuşturdu.

Hayvanları sahiplendirme politikasının hayvanları barınaktan göndermek olmadığını vurgulayan Çankaya Belediyesi yetkilileri, “Biz hayvanlarımız için en iyisini arıyoruz. Onlar sokaklarda yeterince travmaya maruz kalmış hayvanlar. İstiyoruz ki barınaktan sonraki hayatı gerçekten farklı olsun. Bunun için sahiplendirme yaparken de onlar için en iyi seçeneği bulmaya çalışıyoruz. Örneğin fazla hareketli bir köpeğimizi sahiplendireceğimiz zaman sahiplenecek kişinin bahçeli bir yerde oturuyor olmasını tercih ediyoruz” dedi.

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, 2019 yılında 2 bin 523 kısırlaştırma işlemi uyguladı. Merkez 73 bin 840 hayvana ise tedaviye yönelik işlem gerçekleştirdi.