CENGİZ SEZİCİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Türk sinemasının usta oyuncusu Cengiz Sezici, memleketi Adana'da son yolculuğuna uğurlandı.

56

Yeşilçam’ın usta isimlerinden Cengiz Sezici, cumartesi günü 69 yaşında hayatını kaybetmişti. Emektar oyuncu, memleketi Adana’da son yolculuğuna uğurlandı.

Selvi Boylum Al Yazmalım, Çalıkuşu, Gülen Adam… Sayısız dizi ve filmde rol aldı. Birbirinden farklı karakterlere büründü. Usta oyuncu Cengiz Sezici için son yolculuğunda gözyaşları döküldü.

1950’de Adana’da doğan Sezici, oyunculuk hayatına 21 yaşında tiyatroyla başlamıştı. Sinema ile 6 yıl sonra tanıştı. Kısa süre içinde büyük kadrolar ile önemli projelerde yer aldı. 1996’da Kış Çiçeği filmindeki performansıyla 33. Antalya Altın Portakal Film Festivali En İyi Yardımcı Erkek Oyuncusu ödülünü aldı.

69 yaşındaki oyuncu, bir süredir nefes darlığı problemi yaşıyordu. 3 Ağustos cumartesi günü hastaneye kaldırıldı. Ancak Türk sinema ve tiyatrosunun emektar ismi tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Sezici için Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda sanat dünyasından pek çok ismin de katıldığı bir tören düzenlendi. Usta oyuncu Türk bayrağına sarılı tabutu ile son yolculuğuna uğurlandı.