CHP ANKARA İÇİN SÖZ SIRASI PM ÜYELERİNDE

Ankara’da il başkanı adayı konusunda istişare turlarına başlayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’dan yeni hamle geldi.

414

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı üzerine Ankara il başkanı adayının belirlenmesi için istişare turları başlatan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, milletvekilleri ve belediye başkanlarının ardından bu kez Ankaralı PM üyelerini toplantıya davet etti.

KİMLERİ DAVET ETTİ?
DÜZGÜN HABER’in edindiği bilgiye göre Yaşar, Ankara’da siyaset yapan PM üyelerinden Hakkı Süha Okay, Gökan Günaydın, Yaşar Seyman, Gül Çiftçi, Ekrem Kerem Oktay ve Semra Dinçer’i tek tek telefonla arayarak, 15 Ocak Çarşamba günü saat: 13:00’de toplantıya davet etti.

BU KEZ BALIKÇIYA DAVET ETMEDİ
Milletvekilleri ve belediye başkanlarıyla balıkçıda yemek vermesinin, “CHP il başkanını balıkçıda mı belirlenir” eleştirisine neden olduğunu belirten Fethi Yaşar, “Bu kez uygun görürseniz belediyede toplanalım” çağrısında bulundu. Yaşar’ın PM üyelerini belediyedeki makamına çağırması da tartışma konusu oldu. Bazı delegeler, “Neden İl Başkanlığı değil de Yenimahalle Belediyesinde toplantı yapılıyor” siteminde bulundular.

TEK BİR İSİM DAVET EDİLMEDİ
Çarşamba günü Yenimahalle’de yapılacak Ankara İl Başkanlığı zirvesine PM üyelerinden bir tek Ali Hikmet Akıllı davet edilmedi.

DÜZGÜN HABER’in edindiği bilgiye göre Yaşar, kendisinin aramadığı Akıllı’ya İl Başkanlığı için ismi geçtiği için davet etmediğini gayri resmi yollardan kendisine iletti.

GÜNAYDIN DA KATILMIYOR
Fethi Yaşar’ın telefonla aradığı PM üyesi Gökhan Günaydın ise, İstanbul’da bulunduğu ve buradaki programlarından dolayı Yenimahalle Belediyesindeki toplantıya katılamayacağını bildirdi.

YDK ÜYELERİ İSYANDA
Yaşar’ın PM üyelerini toplantıya çağırdığını öğrenen Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri (YDK) kendilerinin toplantıya çağrılmamasını eleştirerek, “Ağabeylik görevi üstlenen Yaşar’ın, YDK’ya üvey evlat muamelesi yapmasını kendisine yakıştıramadık” siteminde bulundular. CHP YDK’da, Sezgin Kaya, Cem Artantaş, Selahattin Emre, Erdoğan Kılıç, Öncü Özbay ve Ahmet Ersen Özsoy Ankara’da siyaset yapan isimler arasında yer alıyorlar.

3 SAATLİK ZİRVEDE ANKARA İL BAŞKANI’NIN İSMİ BELLİ OLDU MU?

CHP’DE KRİTİK DÖNEMDE KRİTİK GÖRÜŞME

CHP’Lİ GÜVENER SESSİZLİĞİNİ BOZDU