CHP ANTALYA’DA OLAYLI DEVİR TESLİM

CHP Antalya İl Başkanlığı'nda eski ve yeni başkanın devir tesliminde arbede yaşandı.

267

7 Ocak’ta Konyaaltı Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapılan CHP Antalya İl Kongresi’nde 3 adayın arasından 306 oy alarak il başkanlığına seçilen Ahmet Kumbul mazbatasını almasının ardından bugün görevi eski İl Başkanı Mustafa Erdem’den teslim aldı. CHP İl Başkanlığı önünde yapılan devir-teslim törenine çok sayıda partili katıldı. CHP eski İl Başkanı Mustafa Erdem’in konuşma yaptığı sırada ise partililer arasında gerginlik yaşandı. İlçe delege seçimleri sürecinde herhangi bir müdahalede bulunmadığını belirten Erdem, kongre sürecinin tarafsızlık içerisinde geçmediğini belirtti.

Kongre’ye müdahale iddiası

Bireysel kaygıların ülkenin geleceğinin önüne geçtiğini söyleyen Erdem, “Genel Başkan Yardımcıları bir yandan, Antalya’yı ben yönetirim iddiası içerisinde olanlar bir yandan sanki bir telaş içerisindeydiler. Bir Genel Başkan Yardımcısı düşünün, seçimden bir gün önce gelecek ve geliş sebebini sayın Genel Başkanın ‘Tüm belediye başkanlarına adaylarını yazmaları talimatını getirdim’ diye açıklayacak. Bir divan başkanı düşünün divanı mesajla iletilen talimatlarla yönetecek. Bütün bu olumsuzlukları birebir gördüğüm, yaşadığım halde kongrenin partimize yakışır halde geçmesi için tek kelime etmedim. Katkı ve katılım açısından son yılların en dolu geçen kongresini gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum” dedi.

Erdem’e saldırı

7 Haziran seçimlerinde Antalya’da büyük bir başarıya imza atıldığını ancak Muratpaşa’da aynı başarının gösterilmediğini belirten Erdem, “Başarının ölçüsü aldığın sonuçlardır. Antalya bütün şehirler arasında ‘Evet’ blogundan ‘Hayır’ bloguna geçiş açısından birinci il oldu. Ama her ne hikmetse özellikle Muratpaşa’da başarısız ve yetersiz kampanyalar hat safhadaydı” dedi. İlçe ilçe referandum sürecindeki başarı oranlarını açıklayan Erdem’in konuşmasında CHP Muratpaşa İlçe başkanlığını eleştirir sözleri üzerine bir grup partili Erdem’in üzerine yürüyerek hakaretlerde bulundu. Diğer partililerin araya girmesi ile olay büyümeden şahıslar alandan uzaklaştırıldı. Erdem ise yaşanan olaylara, “Bizi mi döveceksiniz. 70 yılda 7 kez iktidar olamamışız neyi tartışıyorsunuz” ifadeleriyle tepki gösterdi.

Budak’a teşekkür etti

Erdem’in konuşmasının ardından yeni İl Başkanı Ahmet Kumbul ise sözlerine başlarken CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak’a teşekkür ederken, “En çok bir arada olduğumuz dönemde referandumda neler yapabileceğimizi başta ilçe örgütlerimiz, sahada bir bir çalışan tüm üyelerimiz bizlere gösterdi. Her gittiğim ilçede 2019 hedefimizi ortaya koydum ve bundan sonraki süreçte bütün ilçe başkanlarım, milletvekillerim ve belediye başkanlarımla tüm partililerle birlikte Antalya’yı yöneteceğiz. Bütün kararları birlikte alacağız ve sahada hep beraber çalışacağız. Önümüzde çok zorlu bir süreç var. Bu zorlu sürecin farkında olarak hedef koyduk ve bu seçimi kazandık. Bundan sonraki süreçte de bu zorlukların farkında olarak sizlerle birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Hem Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni hem de birçok ilçe belediyesini kazanacağız. Genel seçimlerde de Cumhuriyet Halk Partisi’ni birinci parti yapacağız” şeklinde konuştu.