CHP ÇANKAYA’DA ‘DEVRİM’ OLDU

CHP’de Ankara İl Kongresi’nin kaderini de belirleyecek Çankaya İlçe Başkanı belli oldu. İki genç adayın yarıştığı kongreyi, 245 oyla Devrim Bora Özüdoğru kazandı.

3127

Çankaya 11. İlçe Kongresi, Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongreye Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, Gamze Taşçıer, YDK Üyeleri Sezgin Kaya, Saniye Barut, Ali Hikmet Akıllı, Selahattin Emre, Ahmet Ersen Özsoy, Ankara İl Başkanı Adnan Keskin ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ankara Milletvekilleri Levent Gök, Ali Haydar Hakverdi, Murat Emir, Gülsün Bilgehan, Şenal Sarıhan ile birçok eski parti yöneticisi ve milletvekili katıldı.

Devrim Bora Özüdoğru ile sendikacı Ozan Ergun Doğan yarıştığı kongrede, iki adayın ortak önerisiyle kongrenin Divan Başkanlığını oy birliğiyle Parti Meclisi Üyesi Hakkı Suha Okay’ın yapması kararlaştırıldı.

BLOK LİSTE İÇİN GİZLİLİK KARARI
Kongrede ilk olarak listelerin çarşaf mı, blok mu olacağı tartışması yaşandı. Konuşmaların ardından blok liste önergesinin gizli oyla yapılması oy birliğiyle kabul edildi. Yapılan gizli oylama sonucu Oy çokluğu ile seçimlerin Blok Listeler ile yapılması karara bağlandı.

İki rakip salonda sık sık yan yana gelere samimi poz vermeleri dikkat çekti.

SANDIKTAN DEVRİM ÇIKI
Kongre gündemi gereği söz alacak olan Başkan Adaylarının konuşması öncesi yapılan kura sonucunda ilk sözü Devrim Bora Özüdoğru ardından da Ozan Ergun Doğan konuşmasını gerçekleştirdi.

Konuşmaların ardından yapılan oylama sonucunda Devrim Bora Özüdoğru 245 oy, Ozan Ergun Doğan ise 166 oy aldı.

Bu sonuç ile İlçe Seçim Kurulu tarafından 11. Olağan Çankaya Kongresi’nde Devrim Bora Özüdoğru Çankaya İlçe Başkanı ilan edildi.

Çankaya’nın genç, dinamik yeni başkanı Devrim Bora Özüdoğru, kendisini destekleyenlerle sık sık fotoğraf çektirdi.

“GİDECEK YOLUMUZ VAR”
Sonucun açıklanmasının ardından çiçeği burnunda yeni İlçe Başkanı Devrim Bora Özüdoğru yaptığı teşekkür konuşmasında “Birkaç gündür bu salonun hazırlanmasında çok ciddi emek veren öncelikle İlçe Başkanımız Selçuk Dereli ve ekibine, burada bütün hazırlıklarımız yapan gençlerimize, burada çalışan ve buranın personeli olan birbirinden kıymetli Personel arkadaşlarımıza, Kongre hazırlığına destek olan Belediye Başkanımıza hepsine ve sizin gibi büyük Cumhuriyet Halk Partisi ailesine şahsım ve Yönetim Kurulum adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sonuçların belli olmasının ardından Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, eski Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli, seçimi kazanan Özüdoğru ve seçimi kaybeden Ozan Ergun Doğan böyle salonu selamladı.

“Bundan sonra gidecek çok yolumuz var” ifadesini kullanan Özüdoğru, “Kimseyi ötekileştirmeden, kimseyi ayrıştırmadan sevgiyi örgütlemeye var mısınız? Bizim çıktığımız yola güç verdiniz sağ olun var olun. Sevgili Muhtarlarımıza ve siz büyük Cumhuriyet Halk Partililere en büyük alkışı gönderiyoruz” dedi.

ANKARA’NIN KADERİ BELLİ OLDU
Kongrede Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in destek verdiği Özüdoğru’nun kazanması Ankara’nın kaderinin de belli olması anlamına geliyor. Çünkü 630 delegenin yarışacağı Ankara İl Kongresi’de doğal delegeler hariç Çankaya İlçe Başkanlığı, 180 delege ile temsil edilecek. Bu da Bingöl ile Taşdelen ekibinin Ankara’da dediğinin olması anlamına geliyor.

İŞTE ÇANKAYA’DA BLOK KAZANAN LİSTE