CHP İSTANBUL’DA İLK DÜĞÜM ÇÖZÜLDÜ

CHP İstanbul İl ve İlçe Kongreleri’nin durdurulmasına neden olan ilk düğüm çözüldü. Bazı ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri hakkındaki ‘tedbir’ kararlarının kaldırıldığı bugün bir bir muhataplarına tebliğ edildi.

2963

Cumartesi günü CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ve Genel Sekreter Kamil Oktay Sındır imzasıyla İstanbul İl ve İlçe Başkanlıklarına gönderilen sürpriz genelgeyle kongre süreçlerinin durdurulmasının ardından sürecin nasıl sonuçlanacağı konusunda sürpriz gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

İLK GERİ ADIM GELDİ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun restinin ardından, CHP İstanbul İl Başkanlığı’ndan ilk geri adım geldi. İstanbul İl Disiplin Kurulu, Kadıköy İlçe Başkanı ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri hakkındaki tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk kararlarında geri adım attı. Durdurma kararının ardından bugün sürpriz bir gelişme yaşandı. Daha önce Disiplin Kurulu tarafından ‘tedbir’ kararı konulan başta Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin başta olmak üzere İlçe Başkanları ve İl Yönetim Kurulu üyelerine 1 Aralık tarihi imzalı tedbir karanının kaldırıldığına ilişkin kararlar bugün bir bir tebliğ edildi.

RESTİ ÇEKMİŞTİ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Pazar günü Genel Merkez’de görüştüğü İstanbul İlçe Başkanlarına, “Türkiye’nin bunca sorunu, derdi varken, biz işi gücü bırakıp, gece gündüz İstanbul İl’inin sorunlarıyla mı uğraşacağız. Türkiye, neyle uğraşıyor, siz İstanbul’da neyle uğraşıyorsunuz. İstanbul’daki sorunlar çözülmeden kongre sürecini başlatmayız” restini çekmişti.

İKİ MAHALLE DÜĞÜMÜ İÇİN GÖRÜŞME DEVAM EDİYOR
Tedbir karanının kaldırılmasının ardından CHP Genel Başkanı Kema Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl’ü İstanbul’a yolladı. Yaklaşık 9 saattir süren görüşmelerde birçok sorun aşılmasına rağmen Kadıköy ve Bahçelievler’deki iki mahalleyle ilgili sorun çözülmedi. Mahallelerdeki sorunun çözümü için görüşmeler devam ediyor.

VE TEKİN BİNGÖL İSTANBUL’DA