CHP-İYİ PARTİ İTTİFAKINDA İDRİS NAİM ŞAHİN SÜRPRİZİ!

31 Mart seçimleri için 46 ilde işbirliğine giden CHP ve İyi Parti arasında, Ordu için sürpriz bir isim gündemde.

234

CHP ve İYİ Parti arasında devam eden seçim iş birliği yapılacak il sayısı 46’e yükseldi. İki parti arasında Ordu için süren müzakerelerde, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in isminin masada olduğu konuşuluyor.
Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti arasında seçim iş birliği çalışmaları kapsamında 46 ilde anlaşma sağlandı.

İki parti arasında Ordu için de müzakerelerin sürdüğü belirtilirken eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin en çok öne çıkan isim. Şahin’in hangi partiden aday gösterileceği konusundaki müzakerelerin devam ettiği belirtiliyor.

CHP’DEN AÇIKLAMA

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP’nin Ordu adayının İdris Naim Şahin olacağı iddialarına ilişkin, “Ortada bir görüşme süreci var. Bu görüşme sürecinin sağlığı bakımından açıklamaları bu görüşmeleri yapan arkadaşlarımızın yapması daha doğru olacaktır” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ise, Ordu’da eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in aday gösterileceği iddialarına ilişkin soru üzerine şunları kaydetti:

“İdris Naim Şahin Ordu siyasetine damgasını vurmuş, birçok konuda değerli hizmetleri olan, gerek bakanlığı esnasında gerekse sonrasında hiçbir zaman halktan kopmamış, bu anlamda da Ordu’ya birçok konuda hizmet vermiş değerli bir siyaset adamı. Tabii ki bu süreçte o da değerlendiriliyor. Bu süreç içerisinde birçok aday adayı gibi onunla ilgili de bir talep var.”

CHP VE İYİ PARTİ’DEN 46 İLDE İŞBİRLİĞİ

İZMİR’DE ANKET İDDİASINA SEYİT TORUN’DAN BOMBA YANIT

KILIÇDAROĞLU’NDAN İZMİR KARARI