CHP YÖNETİMİ GÜRSEL TEKİN’İN İSYANINI ‘DUYGUSAL’ BULDU

CHP’de aday belirleme süreci biter bitmez İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’nin beklenmeyen isyanına parti yönetiminden yanıt gecikmedi.

269

Adayların belirlenmesinin ardından isyan bayrağını çeken CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “Aday belirleme sürecinde, liyakat ilkesi bir kenara bırakıldı, şahsi yakınlık ve tutum öne çıkartıldı” diyerek eleştirilerini içeren bir açıklama yaptı.

ÖZTRAK “DUYGUSAL TEPKİ”
Gürsel Tekin’in eleştirilerine MYK toplantısı hakkında açıklama yapan Parti Sözcüsü Faik Öztrak yanıt verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak

Tekin’in sitemine “Tabi bu süreçte bazı arkadaşlarımızın beklentileri gerçekleşmemiş olabilir” ifadesiyle yanıt veren Öztrak, “Beklentileri gerçekleşmeyen arkadaşlarımızın kamuoyuna bir açıklamada bulunurken duygusal tepki göstermekten mümkün olduğu kadar uzak durmaları, dikkatli olmaları yararlıdır diye düşünüyorum” dedi.

Tekin, uzun süre Kılıçdaroğlu’nun ikinci adamı olarak partide görev yapmıştı

O TARTIŞMAYA AÇIKLIK GETİRDİ
Öztrak, bazı belediye başkan adaylarının Parti Meclisi onayına sunulmadan belirlendiğine ilişkin tartışmalara da açıklık getirerek; şunları söyledi:

“Belediye başkan adaylarımızın tamamına yakınını Parti Meclisimizin onayını alarak belirledik. Onun dışında tarihin yaklaşması nedeniyle son kalan birkaç tane vardı, bununla ilgili olarak da Parti Meclisimizden MYK’mıza yetki aldık o yetkiyi kullanarak da belirledik. Bu şimdi bu iddiaların nereden çıktığını hakikaten anlamakta güçlük çekiyorum. Ama şunu söyleyeyim, ben bu iddiaların büyük kısmının nerelerden neşet ettiğini gayet iyi görüyorum. Cumhuriyet Halk Partisi emin adımlarla Türkiye’deki belediyelerin çok büyük bir kısmını almaya doğru ilerliyor. Bu iktidar partilerinde çok ciddi bir korkuya neden oluyor. Bu korku neticesinde de bu tür açıklamalar gündeme geliyor. Ben tekrar söylüyorum, 31 Mart’ın ertesi günü bu ülkede bahar olacak. Bunu kimse engelleyemeyecek.”

CHP’DE GÜRSEL TEKİN İSYANI!

CHP BUCAK’I ADAY GÖSTERMEYECEK Mİ?

CHP MYK TOPLANIYOR

İŞTE CHP’NİN 12 MADDELİK SEÇİM BİLDİRGESİ