CHP’DE İKİ NUMARALI KOLTUĞA TEZCAN OTURDU

CHP’de açıklanan yeni MYK’da, partinin iki numaralı koltuk olarak görülen örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan oldu. 2012 yılında ilk kez MYK’ya giren Tezcan, 6 yıl içerisinde Kılıçdaroğlu’nun zaten fiilen ikinci adamı konumunda bulunuyordu.

671

CHP’nin sürprizlerle dolu MYK’sında en dikkat çeken atama Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı koltuğunda oldu.

4 yıldır Tekin Bingöl’ün yönettiği Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı koltuğuna, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan getirildi.

Tezcan ilk olarak 34’üncü Olağan Kurultayın ardından girdiği MYK’da Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmişti.

6 yıl boyunca bu görevi üstlenen Tezcan, geçtiğimiz yıl Selin Sayek Böke’nin MYK üyeliğinden istifasının ardından Parti Sözcülüğü görevini de üstlenmişti.

HEM İKİ NUMARA HEM SÖZCÜ
Tezcan, yeni yönetimde sadece örgütlerden sorumlu olarak kalmadı; Parti Sözcülüğü görevini de üstlendi.

BÜLENT TEZCAN KİMDİR?

18 Mayıs 1965’te tarihinde dünyaya gelen Bülent Tezcan aslen Samsunludur. Babasının adı Ferhat, annesinin adı Hanım’dır. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. 1990 yılından itibaren serbest avukat olarak çalıştı.

1990 yılından itibaren Aydın’ın Kuşadası ilçesinde serbest avukat olarak çalışmaya başladı. Çok sayıda demokratik kitle örgütünde üye ve yönetici olarak çalıştı. Kuşadası İlçe Başkanlığı ve iki dönem Aydın İl Başkanlığı görevlerini sürdürdü. Evli ve iki çocuk babası olan Tezcan, orta düzeyde İngilizce bilmektedir. İlk defa 2011 Türkiye genel seçimleri’nde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın milletvekili olarak meclise giren Tezcan, 30 Temmuz 2012 tarihinde CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden sorumlu genel başkanlığı görevine başladı.

Orta düzeyde İngilizce bilen Tezcan, evli ve 2 çocuk babasıdır.” 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Cumhuriyet Halk Partisi 25. Dönem milletvekili olarak seçilmiştir

CHP’Lİ TEZCAN’IN YENİ TARZI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

KILIÇDAROĞLU’NUN A TAKIMI BELLİ OLDU