CHP’DE İZMİR DÜĞÜMÜ NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?

CHP'de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun 'Sorumluluktan kaçmam' açıklamasından sonra gözlerin çevrildiği CHP'de Genel Başkan Yardımcısı Torun, İzmir adayının belirleneceği günü açıkladı.

382

CHP Parti Meclisi (PM), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında “yerel seçim” gündemiyle parti genel merkezinde toplandı.

Toplantı sürerken açıklama yapan Torun, belediye başkanı adaylarını seçerken toplumun bütün kesimlerinin görüşlerine başvurduklarını belirtti.

Bugün toplam 70 aday daha belirlediklerini ifade eden Torun, “CHP’den Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi için Veysi Aghan, Amasya’da Arife Serpil Saraçoğlu, Bartın’da Mehmet Arslan, Kars’ta Taner Toraman, Kastamonu’da Mustafa Öztürk belediye başkan adayı olarak gösterildi.” diye konuştu.

Bugün açıklanan adaylarla toplam 698 adayın açıklanmış olduğunu dile getiren Torun, bunların 16’sının Büyükşehir, 28’inin il belediye başkan adayı olduğunu bildirdi.

“İZMİR’E YETKİLİ KURULLAR KARAR VERECEK”

Açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Torun, “İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı ne zaman açıklanacak. Aziz Kocaoğlu İzmir için aday adayı mı?” sorusu üzerine, çalışmalarının devam ettiğini, gelecek PM toplantısında yine belediye başkan adaylarını açıklayacaklarını söyledi.

Aziz Kocaoğlu’nun daha önce yaptığı açıklamada, “tekrar belediye başkan adayı olamayacağını” ifade ettiğini anımsatan Torun, Kocaoğlu’nun bu süreçte “tekrar aday olabileceğini” dile getirdiğini, bunu yetkili kuralların değerlendireceğini bildirdi.

CELAL DOĞAN ADAY MI?

Torun, “İYİ Parti ile yürütülen ittifak çalışmaları kapsamında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener’in bir araya gelmesi söz konusu mu?” şeklindeki soruya, “Her an gelebilirler. Zaman zaman görüş alışverişinde bulunuyorlar. Kendileri takdir ettiklerinde önümüzdeki günlerde tekrar görüşebilirler.” yanıtını verdi.

“Celal Doğan’ın Gaziantep’ten aday olup olmayacağının” sorulduğu Torun, Doğan’ın adaylığının kamuoyu nezdinde gündeme geldiğini ancak henüz üzerinde bir değerlendirmenin yapılmadığını söyledi.

BODRUM NET DEĞİL

Torun, Bodrum’da Mehmet Tosun’un adaylığına ilişkin de henüz bir netliğin olmadığını ifade etti.

VE AZİZ KOCAOĞLU ‘BEN DE VARIM’ DEDİ

CHP’DE 70 BELEDİYE BAŞKANI ADAYI BELLİ OLDU! İŞTE TAM LİSTE