CHP’DE ÜÇ İSME İHRAÇ YOLU GÖRÜNDÜ

CHP'de üç isme ihraç yolu göründü. CHP’nin CNN Türk boykotunu delen parti üyesi Ümit Kocasakal ve İrem Çiçek ile çıktığı televizyon programında Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Mehmet Sevigen, ihraç istemiyle disipline sevk edildiler.

168

CHP’nin CNN Türk boykotunu delen parti üyesi Ümit Kocasakal ve İrem Çiçek ile çıktığı televizyon programında CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdiği belirtilen eski Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

Cumhuriyet’ten Leyla Kılıç’ın haberine göre, CHP’nin CNN Türk’ü boykot kararının ardından eski İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal’ın Başak Şengül’ün sunduğu “Akıl Çemberi”, İrem Çiçek’in de Ahmet Hakan’ın sunduğu “Tarafsız bölge” programına katılarak boykotu delmesi üzerine İl Başkanlığı harekete geçti. Edinilen bilgiye Ümit Kocasakal ve İrem Çiçek’in “Alınan yönerge kararına göre aykırı şekilde davranarak parti politikaları ile bağdaşmayan tutum ve davranışlarından” dolayı kesin ihraç talebiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edildiği öğrenildi. Kararın oy birliği ile alındığı belirtildi. Yine eski CHP Genel Sekreter yardımcısı ve eski İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen’in de “parti yetkililerinin bilgisi dışında çıktığı televizyon programında parti politikaları ve Genel Başkan aleyhinde parti programı ve disipline bağdaşmayan söylemleri” nedeni ile disipline sevk edildiği kaydedildi. Disiplin sürecine ilişkin hazırlanan tebligatların Kocasakal, Çiçek ve Sevigen’in adresine gönderildiği öğrenildi.

KILIÇDAROĞLU BOYKOTUN GEREKÇESİNİ AÇIKLADI

CHP’DEN BOYKOTA KATILAN İLK İSİM BELLİ OLDU