CHP’DEN ADAYLIKLARLA İLGİLİ YENİ GENELGE

CHP yönetiminden, yerel seçimlerle ilgili örgüte yeni genelge gönderildi.

375

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi imzasıyla gönderilen genelgede, ilçe ve il başkanlıkları, parti üyesi olmayanların adaylığı konusunda tereddütlerin yaşandığı belirtilerek, adrese kayıt sistemi konusunda uyarılarda bulunuldu.

İşte o genelge:

“Genelgemizde, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak, Yerel Yönetimler Seçimine ilişkin Aday Adaylık Başvuru tarihleri ve koşulları belirtilmişti. Ancak, Yerel Yönetimler Seçimine ilişkin, aday adaylığı başvurusunda bulunan kişilerden “Parti Üyesi Olmayanların” müracatları ile ilgili bazı tereddütlerin yaşandığı görülmüştür.

Parti Tüzüğü’nün 6.maddesinin 1. fıkrasında “Partiye üye olmak isteyen kişi, Nüfus Hizmetleri Kanununda Tanımlanan Adres Kayıs Sistemi’nde (AKS) bağlı bulunduğu ilçe başkanlığına ya da ilçenin bağlı olduğu İl Başkanlığına doğrudan başvurur” denmektedir.
Bu Nedenle, İl ve İlçe Başkanlıklarına Aday Adaylık müracatı için başvuran kişilerden, üye kaydı olmayanların seçimine ilişkin haklarını kullanabilmeleri için Aday Adaylığı müracaatlarının başkanlığınızca kabul edilmesi gerekmektedir. Ayrıca üye kayıtlarının yapılabilmesi için de eksiksiz doldurulan Üye Kayıt Başvuru Belgelerinin bir üst yazı ile Genel Merkeze gönderilmesi hususunda.
Gereğini önemle arz ederiz.”

aday-adaylik-basvurularinda-uyelik-kaydi-olmayanlar-hk

CHP’DEN TEŞKİLATA SEÇİM GENELGESİ

CHP’DE KIRKLARELİ’NE SÜRPRİZ ADAY

CHP’Lİ TORUN’DAN O İDDİAYA YALANLAMA

CHP ANTALYA’DA O İSİMDEN ADAYLIK AÇIKLAMASI

İNCE İÇİN SÜRPRİZ İDDİA!