CHP’DEN EĞİTİM ÇALIŞTAYI

CHP, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımı ile düzenlenecek olan çalıştayda Türkiye'nin eğitim sorunlarını masaya yatırmaya hazırlanıyor.

47

CHP, Türkiye’deki eğitim sorunlarını, cumartesi günü gerçekleşecek olan geniş katılımlı bir çalıştayla masaya yatırmaya hazırlanıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açılış konuşması yapılacak olan Eğitim Çalıştayı’na, akademisyenler, eğitim uzmanları, eğitim sendikalarının temsilcileri, dernek temsilcileri, öğrenci temsilcileri ve Okul Aile Birliği temsilcileri katılarak, görüş bildirecekler.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI SELÇUK DA DAVET EDİLDİ
Çalıştay hakkında basın toplantısı düzenleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı, Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, eğitim sorununa partiler üstü baktıklarının altını çizerek. çalıştaya katkı sunması için Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u da davet ettiklerini açıkladı.
Kaya, “Türkiye’nin kanayan yarası eğitim sorunu ve çözüm önerilerimizi masaya yatıracak; “Nasıl bir eğitim istiyoruz?” sorusuna yanıt arayacağız. Buradan yeniden davetimizi tekrarlıyorum. Eğitim için elini taşın altına koyan, Türkiye’nin eğitim sorunu için kafa yoran, dertlenen herkesi Eğitim Çalıştayı”mıza beliyoruz” dedi.

ALTI KONU BAŞLIĞI BELİRLENDİ
CHP Eğitim Çalıştayı’nda görüşülmek üzere altı konu başlığı belirlendi. Buna göre, eğitim hakkı ve eğitime erişim sorunları,laik ve bilimsel eğitim, eğitimde özelleştirme politikaları, öğretmen yetiştirme politikaları ve öğretmen sorunları,eğitimde teknoloji kullanımında yeni yaklaşımlar ve mevcut sorunlar, yükseköğretim politikaları ve sorunlarıçalıştayda ele alınacak. Çalıştaydan sonra hazırlanacak olan, “CHP Eğitim Çalıştayı Sonuç Bildirgesi” de kamuoyu ile paylaşılacak.

Cumartesi günü CHP Genel Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Eğitim Çalıştayı programı şöyle:

• 10.00 – 10.30 Çalışma Gruplarına Kayıt
Açılış Konuşmaları
10.45 – Yıldırım Kaya – CHP Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yrd.
11.00 – Kemal Kılıçdaroğlu – CHP Genel Başkanı
• 11.30 – 12.30 Çalışma Grubu Toplantıları
• 12.30 – 13.30 Yemek Arası
• 13.30 – 15.00 Çalışma Grubu Toplantıları
• 15.00 – 17.00 Çalışma Grubu Raporlarının Sunumu
• 17.00 – 18.00 Değerlendirme ve Kapanış”