CHP’DEN VEKİLLERE YURT DIŞI ÜLTİMATOMU

CHP yönetiminden, CHP'li milletvekillerine yurt dışı gezileri konusunda uyarı yapıldı.

106

CHP yönetimi, yurt dışı çalışmalarına ilişkin milletvekillerine hatırlatmalarda bulunarak, herhangi bir yurt dışı etkinlik daveti alan milletvekillerinin daveti kabul etmeden önce yurt dışı örgütlenme koordinatörü ile iletişim kurmalarını istedi.

CHP yönetimi milletvekillerine “yurt dışı çalışmalarına” ilişkin gönderdiği yazıda, gerek TBMM ve parti tarafından görevli olarak gerekse parti dışındaki sivil toplum örgütleri ya da kuruluşların davetlisi olarak yurt dışına giden milletvekillerinin gittikleri ülkelerde kurulu bulunan birlikleri ziyaret etmelerini, mümkünse önceden planlayarak program yapmalarını, hem örgütlerin çalışmalarına ivme katmak hem de yurt dışında yaşayan seçmenlerin motivasyonlarını artırmak bakımından büyük önem taşıdığı belirtildi.

Herhangi bir yurt dışı etkinlik daveti alan milletvekillerinin daveti kabul etmeden önce örgütlerden sorumlu genel başkan yardımcılığı bünyesindeki yurt dışı örgütlenme koordinatörü ile iletişim kurmalarının hem sağlıklı bir siyasal çalışma yapılması hem de yurt dışı birlikleriyle verimli bir işbirliği sağlanması bakımından yerinde olacağı kaydedildi. (ANKA)

İKİ ŞEHİRDE İŞBİRLİĞİ İDDİASI