CHP’Lİ BİRCAN’DAN HÜKÜMETE ÇAĞRI

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan yaşanan dolu felaketi nedeniyle ekinleri ciddi zarar gören Yenikadın, Ekmekçi ve Yolüstü köylerini ziyaret ederek, zararı yerinde tespit etti ve “Hükümet bir an önce çiftçinin zararını karşılamalıdır” dedi.

79

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, CHP İl Genel Meclis Üyesi Erdal Akgün ile birlikte doludan zarar gören köylerde çiftçilerle bir araya gelerek, zararın boyutlarını inceledi.
CHP’li Bircan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile sanayiye giderek, Kapıkule Sınır Kapısında doludan etkilenen yurttaşların araçlarındaki hasarı inceledi. Sanayi esnafı ve doluda zarar gören araç sahipleri ile görüşen Bircan maddi zararın ciddi olduğunu ifade etti.
Bircan Yenikadın Köyüne incelemeler yapmak üzere İl Genel Meclis Üyesi Erdal Akgün ile birlikte gitti. Muhtar ve köylülerden dolunun verdiği zarar hakkında bilgi alan Bircan, zarar gören ürünleri tarlalarda tespit etti.
Ekmekçi Köyünde de dolu mağduru vatandaşlarla görüşen Bircan, ekinlerde ciddi zararın olduğunu söyledi.
Yolüstü Köyünde de incelemelerde bulunan Bircan, köylülerle tarlalarında bir araya geldi.
Köylerdeki zararın ciddi boyutlarda olduğunu ifade eden Bircan, “Yaşanan dolu felaketi ile çiftçilerimizin çok ciddi zararları oluşmuştur. Hükümetin biran önce doludan etkilenen çiftçilerimizin zararını karşılamalıdır” diye konuştu.