CHP’Lİ ESKİ VEKİL HAYATINI KAYBETTİ

Eski Vali ve CHP eski Milletvekili Ali Haydar Öner, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

324

Ali Haydar Öner uzun bir süredir kanser tedavisi görüyordu.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse de, sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu:

“24. Dönem Milletvekilimiz Ali Haydar Öner’i kaybettik. Ailesine, sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz. Devr-i daim olsun.”

İşte Köse’nin o paylaşımı:

CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU

CHP’li Ali Haydar Öner’in cenazesi 9 Nisan pazartesi günü saat 12.00’de TBMM’de yapılacak Meclis Cenaze Töreni’nin ardından Ankara Kocatepe Camii’nde kılınacak öğle namazına müteakip Karşıyaka Mezarlığı’na defnedilecek.

 

ALİ HAYDAR ÖNER KİMDİR

Memur bir ailenin çocuğu olarak 10.07.1948’de Kayseri-Sarız’da doğdu.

İlköğrenimini Kayseri’nin Tomarza, Yahyalı ve Felâhiye ilçelerinde, orta öğrenimini parasız yatılı olarak Kayseri Lisesi’nde tamamladı. Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset ve İdare Bilimleri Bölümünden 1971–72 öğretim yılında mezun oldu. Mezuniyet sonrası Maiyet Memurluğu’na kadar burs karşılığı olarak İçişleri Bakanlığı Nüfus İşleri Genel Müdürlüğü Kadro Şubesi ile Genel Kurmay Hava Savunma Harekât Merkezi (ADOC- Air Defence Organizasion Center)’nde çalıştı.

Maiyet Memurluğu’nu Giresun’da yaptı. Askerlik dönemini de kapsayan bu görev sonucunda katıldığı 57.Dönem Kaymakamlık Kursu’nu “Üstün Derecede Başarı” notu ile bitirdi. Tomarza, Orhaneli, Gercüş, Karasu, Germencik, Erbaa, Tirebolu ve Bor Kaymakamlıklarında bulundu. Gercüş Kaymakamlığı sırasında Gercüş ve Hasankeyf Belediye Başkanlıklarını, Karasu Kaymakamlığı sırasında da Karasu Belediye Başkanlığı görevlerini üstlendi.