CHP’Lİ GÜVENER: ‘YENİDEN ADAY DEĞİLİM’

CHP Ankara'da hafta sonu yapılacak kongre öncesi CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, yeniden aday olmayacağını açıkladı.

136

CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, hafta sonu yapılacak olan il kongresi öncesi adaylığıyla ilgili açıklama yaptı.

Yerel seçimlerde 25 yıl sonra CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın kazanılmasının haklı gururunu yaşadığını belirten Güvener, “Sayın Genel Başkanımıza, ülkemizde kurulmasını istediğimiz demokrasinin bütün kurallarıyla işler hale gelebilmesinin önkoşulunun, öncelikle ülkeyi yönetmek iddiasındaki siyasal partilerin demokrasiyi içselleştirmesiyle mümkün olacağına olan inancımı bir kez daha belirterek, İl başkanlığı görevimi, 16 Şubat itibariyle tamamlayıp, yeniden aday olmayacağımı ilettim.” dedi.

Rıfkı Güvener’in açıklaması şu şekilde:

“2015’ten beri başkan yardımcısı, Nisan 2018’den beri de il başkanı olarak gururla üstlenmiş olduğum görev sürem 16 Şubat itibariyle sona ermektedir. Büyükşehir Belediyesi seçim sürecini yöneterek Ankara’daki 25 yıllık AKP sultasına son vermiş bir il başkanı olarak kongrede, yeniden il başkanlığına aday olmam konusunda başta hayır bileşenleri ve özellikle parti tabanında yoğun bir ısrar ve ilgi olduğunu memnuniyetle görmekteyim.

Zon günlerden geçmekte olan Türkiye’yi içine sürüklenmekte olduğu bataklıktan çıkartacak yegane güç, halkın desteğini arkasına alacak ve bütün kurum ve kurallarıyla parti içi demokrasiyi her düzeyde işletmeyi ilkesel olarak kabul edilip uygulayacak olan Cumhuriyet Halk Partisidir.

Her düzeyde demokrasi kültürünü benimsemiş Cumhuriyet Halk Partisi’nin 30 yıl aşkın bir süredir üyesi ve son dönemin Ankara İl Başkanı olarak, her koşulda parti içi demokrasinin işlerliğe kavuşturulması gerektiğine inanmaktayım.
Sayın Genel Başkanımız ile bu çerçevede yaptığım son görüşmede, ülkemizin içine düştüğü zorluklardan kurtulabilmesinin öncelikle CHP’nin birlik ve beraberliğine ihtiyacı olduğu konusunda hem fikir olduk.

Sayın Genel Başkanımıza, ülkemizde kurulmasını istediğimiz demokrasinin bütün kurallarıyla işler hale gelebilmesinin önkoşulunun, öncelikle ülkeyi yönetmek iddiasındaki siyasal partilerin demokrasiyi içselleştirmesiyle mümkün olacağına olan inancımı bir kez daha belirterek, İl başkanlığı görevimi, 16 Şubat itibariyle tamamlayıp, yeniden aday olmayacağımı ilettim.

Benim için en büyük makam, 25 yıllık AKP zihniyetini son vermiş olmanın haklı gururuna ve partili yol arkadaşlarımın gönüllerine girmiş olmanın onuruna sahip olmaktır.
Kamuoyuna saygılarımla duyururum”