CHP’Lİ SALICI’DAN ‘İNCE’ ÇIKIŞ!

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin yerel seçimde adaylık için ön seçim talebi gündemdeki yerini korurken, CHP'li Salıcı'dan, İnce'nin adaylığı için farklı bir çıkış geldi.

230

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı, genel seçimlerden sonra da parti içinde yönetim değişikliği tartışmasını başlatan Muharrem İnce’nin belediye başkan adaylığı konusunda ne düşünüyor? Salıcı bu konuda “temkinli” bir dil kullandı:
“Kendisi partimiz açından önemli bir değer. CHP’de sayın İnce gibi değerli birçok siyasetçi arkadaşımız var. Burada isimler üzerinden değil, az önce söylediğimiz ‘siyasi sonucu nasıl yaratabiliriz’ üzerinden giden bir bakış açısına ihtiyaç var.

BBC Türkçe’nin haberine göre CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın açıklamalarından öne çıkan bölümler şöyle:

‘İDDİA İŞİ’

“Sayın İnce aday olabilir mi? Olabilir. CHP’nin bütün üyeleri de bir adaylık iddiası ortaya koyabilirler. Nitekim başvuru sürecinde adaylık iddiası ortaya koyan birçok arkadaşımız oldu. Belediye başkanlığı bir iddia işi. 5. sıradan milletvekili olabilirsiniz ama 2. sıradan belediye başkanı olan bir isim tanımıyorum ben. Bir iddia ortaya koyarsınız, o iddia parti yetkili kurulları tarafından değerlendirilir ve eğer sonuçta adaylaşma sizinle gerçekleşirse o iddiayı sahada kazanmak olarak ortaya koyarsınız ki, bu çok hakkaniyetli bir şeydir.”

CHP’NİN YEREL SEÇİM HEDEFİ

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde hedeflerini “3-5 belediye daha fazla almak üzerine kurmadıklarını” belirten Salıcı, hedeflerinin AKP’yi “siyasi sonuç” doğuracak şekilde 24 Haziran seçimlerinde aldığı oyun altına geriletmek olduğunu ifade etti.

CHP’DE BİR İLK GERÇEKLEŞTİ

CHP’DE ARALARINDA 20 İLİN DE BULUNDUĞU 150 ADAY DAHA BELLİ OLUYOR