CHP’Lİ TBMM DİVAN ÜYELERİ ANITKABİR’DE

TBMM Başkanlık Divanı’na seçilen CHP’li milletvekilleri Anıtkabir'i ziyaret etti.

166

Bir süre önce TBMM Başkanvekilliği görevine seçilen TBMM Başkanvekili Yaşar Tüzün, TBMM Kâtip üyeleri CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, Sinop Milletvekili Barış Karadeniz ile TBMM İdare Amiri Adana Milletvekili İbrahim Özdiş ve beraberindekiler, Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine geldi.

TBMM Başkanlık Divanı üyeleri Tüzün’ün Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulundu.

 

Heyet, Anıtkabir merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. Tüzün, buradaki Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Tüzün, “Büyük Atatürk, memleketimizin işgal altında olduğu, İstiklal Savaşı’nın sürdüğü güç koşullarda kurduğun, ilk başkanlığını yaptığın TBMM Başkanlık Divanı’nın CHP’li üyeleri olarak huzurundayız. Her zaman yolumuzu aydınlatan ilke ve devrimlerinin ne kadar önemli olduğu bugün çok daha iyi anlaşılmakta, bütün mazlum milletlere yol gösterici olmaktadır. İlke ve devrimlerine sarsılmaz bağlılığımızı bir kez daha tekrarlıyor ve huzurunda saygıyla eğiliyoruz. Ruhun şad olsun” ifadesini kullandı.