CHP’Lİ TEZCAN: ‘CHP’YE DÖNÜK BİR KUMPAS GİRİŞİMİ VAR’

CHP'li Tezcan, CHP'ye yönelik bir kumpas girişimi olduğunu söyledi.

37

ANKARA (ANKA) – CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, “Bu kumpas girişiminde Sayın Enis Berberoğlu haksız yere rehin alınmıştır” dedi.

Tezcan, Parti Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında konuşmasına terörü lanetleyerek başladı.

“SALDIRI KAMPANYASI”

Tezcan, basın toplantısında şunları ifade etti:

“Birkaç gündür hükümet çevrelerinin özellikle partimize, Sayın Genel Başkanımıza dönük bir yalan üzerinden saldırı kampanyası yürüttüğünü görüyoruz.

“SİYASETİN DİLİNE YAKIŞMAYAN BİR SÖYLEMLE”

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Sayın Erdoğan, Başbakan Sayın Binali Yıldırım, dün Adalet Bakanı Sayın Abdülhamit Gül ve diğer, hükümetin bakanları ağız birliği etmiş bir şekilde Sayın Genel Başkanımızın ‘Türkiye’yi dünyaya şikayet ettiği’ iddiasıyla bir ihanet söylemi geliştirmişler ve siyasetin diline yakışmayan bir söylemle buradan Türkiye siyasetini yeniden kurgulamanın peşindeler.

Siz bir ihanet hikayesi mi arıyorsunuz, ülkeye kimin nasıl ihanet ettiğini mi arıyorsunuz, gelin hep beraber hatırlayalım.

“SAYIN GENEL BAŞKANIMIZIN ‘TÜRKİYE’YE GELMEYİN’ DİYE HİÇBİR SÖZÜ OLMAMIŞTIR”

Sayın Genel Başkanımızın ‘Türkiye’ye gelmeyin’ diye hiçbir sözü olmamıştır. Hiçbir zaman da böyle bir ifadede bulunmaz. Sayın Genel Başkanımız Türkiye’de olağanüstü hal şartları altında can ve mal güvenliği olmadığını Türkiye’deki bütün konuşmalarında söylemiştir.

Söylemediğimiz bir söz söylenmiş gibi manşet yapılmıştır.

Samimi olmayıp kendi kusurlarını örtmek isteyenlerin başka hesabı vardır.

“BREMEN MIZIKACILARI GİBİ”

Biraz önce söylediğim topluluk yani AK Parti Genel Başkanı’ndan başlamak üzere bakanlar, Başbakan hepsi sırayla ağız birliği etmişcesine Bremen Mızıkacıları gibi bir sakız çiğniyorlar. Neymiş efendim, işte biz ‘Türkiye’yi dışarıya şikayet edip Türkiye’ye gelmesinler’ demişiz. Türkiye’nin turizmde güçlü, zengin, para kazanan bir ülke olmasını istiyorsanız bunun gereğini yaparsınız hükümet olarak, yetki sizde, yoksa Bremen Mızıkacıları gibi aynı sakızı çiğneyerek suçlarınızı örtmenin telaşında olmaktan vazgeçin.

Bu sözünü ettikleri yazı daha Ağustos ayının başında gündeme geldi. Peki 2017 yılının ilk altı ayında turizm gelirleri ne olmuş. 2015 yılının ilk altı ayıyla 2017 yılının ilk altı ayını karşılaştıralım. Almanya pazarında. Türkiye’ye Almanya’dan 2015 yılı Ocak – Haziran arasında 2 milyon 100 bin turist geliyormuş, bu sene Haziran ayına kadar 1 milyon 240 bine düşmüş. Düşüş yüzde 41.

“BATMIŞ TURİZMCİ”

Batmış turizmci, memleket batmış.

Millet biliyor niye böyle olduğunu, Bremen Mızıkacıları da biliyor aslında niye böyle olduğunu da ikrar etmek işlerine gelmiyor.

Siz atlayıp sıçrayacaksınız çekirge gibi bedelini vatandaş ödeyecek, böyle şey olur mu, yaşadığımız tablo bu.

“HOLLANDA İLE KAVGA ET, ALMANYA İLE KAVGA ET, RUSYA İLE KAVGA ET”

Hollanda ile kavga et, Almanya ile kavga et, Rusya ile kavga et, Avrupa Birliği ülkeleri ile kavga et, hiçbiriyle iyi geçinme, geçimsiz bir ülke profili çiz, ondan sonra adam senin ülkene gelmeyince de başkasını sorumlu bulmaya çalış.

Bunun bir tane sebebi vardır, iktidarın dış politika tercihi Türkiye’yi bu hale getiren.

“BUNLAR SARHOŞ ŞOFÖR GİBİ ARABAYI DEVİRDİLER”

12.5 milyon turist eksilmiş bu politikalar nedeniyle. 12 milyar dolar turizm geliri düşmüş bu politikalar nedeniyle. Şimdi bu kaybın üzerinden başkalarını sorumlu tutma peşindeler. Bu neye benziyor biliyor musunuz, sarhoş şoförün arabayı devirip ondan sonra da ehliyeti kaptırmamak için şoför mahalline başka birini getirip oturtma çabasına benziyor. Bunlar sarhoş şoför gibi arabayı devirdiler. Memleket bu hale düştü. Şimdi başka sorumlu arayışındalar, niye, ehliyeti kaptırmamak için. O yüzden turizm gelirimiz azaldı, sizden dolayı. Arabayı doğru sür. Sarhoş binme şoför mahalline. Ne yaparlarsa yapsınlar çare yok ehliyeti kaptıracaklar. Millet ilk seçimde bunlardan ehliyeti alacak, şoför mahallini ehil birine teslim edecek.

“ÇÜNKÜ SİZ SÖYLETTİNİZ”

Bir Ayhan Oğan meselesi vardı. Asıl niyet Türkiye’de cumhuriyet devrimiyle kurulan devleti değiştirmek, yeni bir devlet kurmak Ayhan Oğan’ın tabiriyle. Aslında Ayhan Oğan söylemedi, ona söylettirdiler. Dün AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal bir disiplin işlemi yapmayacağız demiş, belli çünkü siz söylettiniz.

“CHP’YE DÖNÜK BİR KUMPAS GİRİŞİMİ VAR”

CHP’ye dönük bir kumpas girişimi var. Bu kumpas girişiminde Sayın Enis Berberoğlu haksız yere rehin alınmıştır. Bu rehin alma operasyonu. Bu süreç içerisinde ahlaksızca ve alçakça tutumlarla karşılaşıyoruz.”

Bugün, dün, önceki gün bazı medya kuruluşlarında sistematik bir biçimde Enis Berberoğlu’nun ailesine dönük iftira ve hakaret kampanyaları yürütülmeye başlandığını ifade eden Tezcan, AK Parti’ye seslenerek şöyle dedi:

“Hapishanede yatan bir vatandaşın bırakın milletvekili olmayı bir vatandaşın ailesi üzerinden ahlaksızca ve alçakça kampanya yürütmek bu milletin kaldırabileceği ve tahammül edebileceği bir şey değildir. Bu ahlak dışı ve alçakça bir saldırıdır.

Bu saldırıyı yapanlar bunun bedellerini ödeyecekler. Hükümetin üzerine düşen de bir görev vardır, bu ahlaksızlığı durduracaklar.

Ahlaksızlığınıza aileleri ve çocukları bulaştırmayın.”