CHP’Lİ TORUN 212 ADAYI NASIL SEÇTİKLERİNİ AÇIKLADI

CHP'li Torun, "Hayırlı uğurlu olsun" diyerek CHP'nin belediye başkan adaylarını açıkladı. Torun, "Adaylarımızı seçmenlere soruyoruz, STK'lara soruyoruz, muhtarlara soruyoruz, parti üyelerimize, yöneticilerimize soruyoruz, parti organlarından topladığımız bilgileri tartışıyoruz" diye konuştu.

217

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, parti genel merkezinde bir basın toplantısı düzenledi. 5 büyükşehirde devam kararı aldıklarını belirten Torun, “CHP’de panik yok. CHP’nin olduğu yerde kriz olmaz, demokrasi olur” diye konuştu.

CHP’li Torun’un açıklamalarından öne çıkan bölümler şöyle:

“Bugün gerçekleştirdiğimiz MYK ve Parti Meclisi toplantılarımızın ardından yine çok değerli belediye başkanı adaylarımızı açıklıyoruz.
Öncelikle 5 Büyükşehrimizin değerli belediye başkanlarıyla devam etme kararımızı açıklamak istiyorum:
Aydın Büyükşehir: Sayın Özlem Çerçioğlu
Eskişehir Büyükşehir: Sayın Yılmaz Büyükerşen
Muğla: Sayın Osman Gürün
Tekirdağ Büyükşehir: Sayın Kadir Albayrak
Hatay Büyükşehir: Sayın Lütfü Savaş
Ayrıca Mardin Büyükşehir adayımız Sayın Süleyman Sarı ve Malatya Büyükşehir Adayımız Sayın Soner Gökçe’dir.

İllerimiz ise şöyle:
Ardahan: Faruk Demir
Bileceik: Semih Şahin
Çanakkale: Ülgür Gökhan
Çankırı: Mustafa İbişoğlu
Çorum: Özgür Kılıç
Edirne: Recep Gürkan
Karaman: Emin Ege
Kırşehir: Selahattin Ekicioğlu
Sinop: Barış Ayhan
Tunceli: Yusuf Kenan Aydın

‘CHP’DE PANİK YOK’

Çok değerli adaylarımızı ayrı ayrı tebrik ediyor, sürecin halkımıza ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.
CHP zor zamanların serinkanlı ve kurtarıcı gücüdür. Türkiye’yi çok partili sisteme taşımış partidir. Bugün de demokrasinin sigortası konumundadır. Bunun için CHP acele etmeden, telaşlanmadan bir plan, program ve amaç dâhilinde belediye başkan adaylarını açıklamaya devam edecektir.
CHP adaylarını açıklamada acele etmiyor. CHP’de panik yok. CHP’nin olduğu yerde kriz olmaz, demokrasi olur. Biz adaylarımızı bir kişinin iki dudağı arasından çıkacak söze bırakmıyoruz.

‘TÜRKİYE DEMOKRASİDEN VAZGEÇMEYECEK’
Adaylarımızı seçmenlere soruyoruz, STK’lara soruyoruz, muhtarlara soruyoruz, parti üyelerimize, yöneticilerimize soruyoruz, parti organlarından topladığımız bilgileri tartışıyoruz. Biz vaat ettiğimiz demokrasiyi parti içinde hayata geçiriyoruz.
Adaylarımızı tek elden atama yapma baskısı altına alarak bizi kendi otoriter anlayışlarına benzetmeye çalışıyorlar. Bizi kendilerine benzetemeyecekler. Ne CHP ne de seçmenler onların tehditlerine, şantajlarına boyun eğmeyecek. Türkiye toplumu demokrasiden vazgeçmeyecek.

İTTİFAK SİNYALİ

CHP bugün kendisine benzemeyen her siyasi görüşle tavanda ve tabanda görüşmeler yapabilen tek partidir. CHP ise kapsayıcı bir işbirliği ile demokrasiyi güçlendiriyor.
Toplumun her kesimini kapsayan özellikler gösterecek, tüm siyasi partilerin seçmenleri ile işbirliği ve dayanışma içinde demokrasiyi inşa edecekler.
Şehirleri imtiyazlı bir azınlık için cennete dönüştüren, büyük çoğunluk için yoksulluk, işsizlik, eşitsizlik üreten mekanlara dönüştüren AKP-MHP ittifakını sandığa gömecekler. 31 Mart’tan itibaren demokrasimizi ve ekonomimizi yeniden inşa edeceğiz. Lale devri bitecek, kır çiçeklerinin dönemi başlayacak.
Tekrar tüm adaylarımıza başarılar ve sürecin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

İŞTE CHP’NİN ADAYLARININ TAM LİSTESİ

BALIKESİR’DE CHP’NİN 4 BAŞKAN ADAYI DAHA BELLİ OLDU