CHP’Lİ TORUN: ‘ÇARE CHP İKTİDARINDA’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, vatandaşların da sorunlarının her geçen gün hızla arttığını belirterek, ‘Çare CHP iktidarında’ dedi.

33

24 Haziran seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Torun, Mesudiye ilçesinde CHP ilçe başkanı ve parti yöneticileriyle birlikte esnaf ziyaretleri yaptı. Esnafın yoğun ilgisiyle karşılaşan Torun, Ordu’nun ilçelerinin kaderine terk edildiğini, gezdiği her ilçe gibi Mesudiye’li esnafında, vatandaşların da sorunlarının her geçen gün hızla arttığını söyledi. ‘Çare CHP iktidarında’ diyen Torun, Türkiye’nin sorunlarına çözüm bulacak kadrolarının hazır olduğunu, bunun için 24 Haziran seçimlerinde CHP iktidarı için yetki istedi.

16 YILDA ORDU’YA BİR TANE İSTİHDAM KAPISI AÇMADILAR

Ordu ili bu iktidara verdiği desteğin karşılığını alamadı, AKP hükümetleri Ordu’yu unuttu, Ordu ilçeleriyle birlikte kaderine terk edildi, fındığı para etmiyor, hayvancılığı bitirildi, yatırım gelmiyor, bir tane istihdam yaratacak fabrika açmadılar’ diye konuşan Torun, Ordu’nun gençleri işsizliğin pençesinde kıvrandığını, memleketini bırakıp büyükşehirlere ekmek aramaya gitmek zorunda bırakıldığını söyledi.

VATANDAŞ ÇARESİZ, BORÇ BATAĞINDA

Kredi kartı borcundan yasal takibe düşenlerin sayısı her geçen gün arttığını söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, vatandaşın ödediği faizlerin 620 milyar lirayı aştığını ifade etti. AKP hükümetlerinin faiz lobilerinin, tefecilerin hükümeti olduğunu söyleyen Torun, ‘Bugün milletimizin yaşadığı en büyük sorunlardan birisi de borç batağıdır. Tüketici kredisi, banka kredi kartı borç batağıdır. 5 milyondan fazla vatandaşımız borç batağında’ değerlendirmesinde bulunan Torun, ‘Yetkiyi verin, Türkiye’nin bütün sorunlarını biz çözeceğiz, programımız da kadrolarımız da hazır, herkes emin olsun ki, ülkemizi de halkımızı refaha çıkaracağız.’