CHP’NİN YENİ GENEL SEKRETERİ BELLİ OLDU BOMBASI

CHP’de Akif Hamzaçebi’nin istifasıyla boşalan Genel Sekreterlik koltuğuna Tekin Bingöl’ün oturmasının kesinleştiği öne sürüldü.

607

CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi’nin MYK görevinden istifa etmesinin ardından kimin boşalan Genel Sekreterlik koltuğuna kimin oturacağı büyük oranda netleşti.

TEKİN BİNGÖL GERİ DÖNÜYOR
DÜZGÜN HABER’in edindiği bilgiye göre, Hamzaçebi’nin istifasının ardından boşalan Genel Sekreterlik koltuğuna son dakikada bir sürpriz yaşanmazsa Tekin Bingöl’ün oturması kesinleşti.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Hamzaçebi’nin istifasının ardından eski yardımcılarından, PM Üyesi Tekin Bingöl’ü makamına çağırarak görüşme yapmıştı. Kılıçdaroğlu’nun, Tekin Bingöl’e görüşmede Genel Sekreterlik görevini teklif ettiği kulislere düşmüştü.

CUMARTESİ İLAN EDİLEBİLİR
CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun, Cumartesi günü Tekin Bingöl’ün Genel Sekreterlik görevine getirildiğini ilan etmesi bekleniyor. Bingöl, Pazar günü Ankara’da düzenlenecek belediye başkanları aday tanıtımına Genel Sekreter olarak katılması bekleniyor.

Uzun süre CHP yönetimde teşkilatlardan sorumlu olarak görev yapan Bingöl, daha sonra insan haklarından sorumlu genel başkan yardımcılığı görevinde de bulunduktan sonra kendi isteği ile son MYK’da yönetimde görev almamıştı.

CHP’DE İKİ NUMARALI KOLTUĞA KİM OTURACAK?

CHP’Lİ HAMZAÇEBİ MYK’DAN İSTİFA ETTİ