Çok güzel hareketler bunlar!

31

CHP Genel Sekreterliği’nden yarın görev devir teslim töreni yapıldı.

 

 

 

 

 

6 yıldır Kılıçdaroğlu’nun kurduğu bütün MYK’larda görev alan tek isim olarak öne çıkan Gürsel Tekin,  törenle koltuğunu İzmir Milletvekili İzmir Kamil Okyay Sındır’a devretti.


\"\"

 

Genel merkezin 11. katında bulunan genel sekreterlik odasında gerçekleştirilen törende, Tekin ve Sındır birbirlerine karşılıklı olarak çiçek verdi.

Tekin, Sındır’a yeni görevi için “hayırlı olsun” temennisinde bulunarak başarılar diledi. Tekin, “Genel sekreterlik her ne kadar tüzükle değiştirilip farklı bir işleve konulmuş olsa da, hepimiz çok iyi biliriz ki CHP’de genel sekreterlik koltuğu aynı zamanda partinin vicdanıdır, partinin hafızasıdır” dedi.

Sındır da, CHP’yi iktidara taşımak için, ancak iktidarı bir amaç olarak değil, bir araç olarak görüp cumhuriyetin bekası, halkın refahı için kendilerine çok önemli görevler düştüğünü ifade etti. Tekin’i çok uzun zamandır tanıdığını da belirten Sındır,” Kendisini her zaman yanımda görmek, onun desteğine her zaman nail olmak isterim. Görevler devredilir ama partiye ve ülkeye olan sevda bitmez” dedi

 

\"\"


Parti kültürüne bağlılığıyla öne çıkan Tekin’in küsmeyerek, basın huzurunda görevini törenle Sındır’a teslim etmesi, CHP Kulislerinde takdirle karşılandı. 

 

 

\"\"

 

 

\"\"

 

 

Tekin, kurultayın ardından PM’ye seçilememesini, "6 yıl şerefle parti yönetiminde görev yaptım. Şu anda da CHP milletvekiliyim. Partimin iktidara gelmesi için bir milletvekili olarak çalışmaya devam edeceğim. Bundan sonra başka arkadaşlar o makamlarda görev yapacak. Delegelerin takdiridir, saygı duyuyorum. Kimseye kırgın değilim. Yeni dönemde, ‘Öteki Türkiye’nin sesi, soluğu olacağım” şeklinde değerlendirmişti.