CUMHUR İTTİFAKI’NDAN İKİNCİ ORTAK MİTİNG ANKARA’DA

Cumhur İttifakı ikinci ortak mitingini Başkent Ankara'da gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP eşbaşkanı Sezai Temelli'yi eleştirirken, MHP lideri Bahçeli de, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi. İki lider, yarın da İstanbul'da ortak miting düzenleyecekler.

34

Cumhur İttifaki İzmir’den sonra ikinci büyük mitingini Ankara’da yaptı.

AKM Hipodrom’da düzenlenen Büyük Ankara Mitingi’ne katılmak için çok sayıda vatandaş, sabah saatlerinden itibaren alanı doldurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte sahneye çıkarak seçmeni selamladı.

Mitingde önce Ankara adayı Mehmet Özhaseki ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli konuşma yaptı.

Mitingde sahneye son olarak Erdoğan çıktı. Erdoğan’ın yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

“Sordum şu sıralar hipodromda ne kadar insan var dedim; Emniyetin verdiği rakamı söylüyorum; 450 bin… Ankara biz 31 Mart’a hazırız diyor. Milletimizi bölmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Devletimizi yıkmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Ezanımızı susturmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Ekonomimizi çökerterek işimizle aşımızla tehdit edenlere fırsat vermeyeceğiz. Bunun için 31 Mart’ta sandıkta irademize sahip çıkacağız. Aman ha sandığa gitmemem diye bir şey yok. Sandıklara sahip çıkacağız. Tüm sandık görevlileri sandıklara sahip çıkacağız. 31 Mart sandıklarda hesaplaşma değil geleceğimizi tayin etme yerine dönüşecektir. 31 Mart’ta dünyanın öbür ucundan bizi tehdit edenlere öyle cevap vereceğiz ki bir daha kimse bu millete parmak sallama cesareti bulamayacak

ANKAPARK’A 360 BİN ZİYARETÇİ

Ankara’ya son 17 yılda 120 katrilyon liralık yatırım yaptı. Yükselen bir Türkiye var. Dünya bizi neden kıskanıyor, bundan dolayı. Ankapark’ın açılışını yaptık. 31 Mart akşamına kadar ücretsiz. Aldığım rakama göre şu ana kadar 360 bin kişi ziyaret etti. İmar barışı ile 447 bin başkentlinin sıkıntısını çözdük. Ankara’yı hızlı trenle tanıştırdık. Ankara-İzmir hızlı tren projesinin yapımı sürüyor. Etlik Şehir Hastanesi yıl sonunda hizmete açılacak. Ankara’daki yatırımcılarımıza son 17 yılda 45.5 katrilyon liralık teşvik sağladık. Önümüzdeki dönemde savunma sanayisinde özgün tasarımlarla ve ileri teknolojiyle Türkiye’yi küresel bir oyuncu haline getireceğiz.

Sayın Özhaseki 5 yıl Kayseri’nin belediye başkanlığını yaptı. İstanbul’da da aynı şekilde rastgele birilerini değil başarılı bir dava arkadaşımı yıllarca Ulaştırma Bakanlığı yapan, Meclis Başkanı olan Binali Yıldırım kardeşimizi de İstanbul’a büyükşehir belediye başkan adayı yaptık. İş bilenin kılıç kuşananın.

“31 MART UÇURUMDAN ÖNCE SON ÇIKIŞ”

Erdoğan’ın öncesinde Bahçeli konuşma yaptı. Konuşmasında beka vurgusu yapan Bahçeli özetle şunları söyledi:

“Bugün Ankara bir başka güzel, bir başka görkemli. Mahalli idareler seçimlerinde 8 gün kala Cumhur İttifakı olarak başkentimizin huzurundayız. İkinci ortak mitingimize milli bir heyecanla katılan her vatandaşıma şükranlarımı sunuyor, hepinize hoşgeldiniz diyorum. Ankara’nın özlemleri vardır, gelecek hayalleri vardır. 31 Mart seçimleri Ankara için uçurumdan önce son çıkıştır. 8 gün sonra yalnızca belediye başkanı, belediye meclis üyesi, muhtar seçmeyeceğiz, bunların üstünde milli bekamızın, Ankara’nın tarihsel ve egemenlik haklarının teyidini ve tescilini yapacağız. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin kökleşmesine güçlü bir destek vereceğiz. Ya beka diyeceğiz ya bela.

Zillet ittifakı kaostur, kargaşadır. Ankara zilleti reddetti. İnancım odur ki Ankara yine başaracak yine tarih yazacaktır. Cumhur İttifakı’nın Ankara adayı Mehmet Özhaseki’dir. MHP bütün mensuplarıyla bütün teşkilatlarıyla Sayın Özhaseki’nin arkadasında ve destekçisidir. Ankara’nın tüm ilçelerinde Cumhur İttifakı’nın adayları için elimizden geleni yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Ankara merttir, geçmişine sırt çeviren adamlarla işi olmaz. Beka sorunu yok demek milli mücadeleyi unutturmak demektir.