DEMİRTAŞ HASTANEYE SEVK EDİLDİ

Edirne Cezaevi'nde bulunan HDP'li Selahattin Demirtaş hastanaye sevk edildi.

15

HDP’den yapılan açıklamada cezaevinde rahatsızlanan Selahattin Demirtaş’ın hastaneye sevk edildiği belirtildi. Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı, “Demirtaş’ın sağlık sorunu tespit edilememiştir” açıklamasında bulundu.

HASTANAYE SEVK EDİLDİ
HDP’den yapılan açıklamada Selahattin Demirtaş hastaneye sevk edildiği belirtilerek, “Sayın Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumu ile ilgili vekillerimiz Erol Katırcıoğlu ve Dr. Necdet İpekyüz bugün kendisini ziyaret etmiş ve bir görüşme gerçekleştirmiştir. Yetkililerle yapılan görüşmeler sonunda sayın Demirtaş hastaneye sevk edilmiştir” ifadelerine yer verildi.

BAŞSAVCILIK AÇIKLAMA YAPTI
Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı, Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumuyla ilgili avukatı tarafından gündeme getirilen iddialarla ilgili olarak, aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Edirne F Tipi Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’ın 26/11/2019 günü cezaevi yönetimine rahatsızlandığını bildirmesi üzerine acilen 112 aranılarak gelen doktor tarafından ilk muayenesi ve gerekli tetkikler yapılmıştır.

Yapılan tetkikler neticesinde Demirtaş’ın herhangi bir sağlık sorunu tespit edilmemiş olmasına rağmen daha detaylı tetkiklerin yapılması için Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde muayene edilmesinin sağlanması amacıyla gerekli randevular alınarak bugün için hastaneye sevk edilmiştir.

Bu süreç içerisinde Selahattin Demirtaş’ın ailesi ve ziyaretçileriyle rutin olarak yapılan görüşmeleri gerçekleşmiştir. Ayrıca farklı tarihlerdeki doktor muayene talepleri de her zaman karşılanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

CHP HEYETİ DEMİRTAŞ’I ZİYARET EDECEK
Öte yandan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Demirtaş‘ı cezaevinde yarın ziyaret etme karar aldı.

CHP’den yapılan açıklamaya göre; Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya ve İstanbul Milletvekili Zeynel Emre’den oluşan heyet, HDP eski Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ziyaret edecek.