DENİZ BÖLÜKBAŞI SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski milletvekili ve emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, son yolculuğuna uğurlandı.

77

Kronik rahatsızlıkları nedeniyle bir süredir Başkent Üniversitesi Hastanesinde tedavi gören emekli büyükelçi ve MHP eski milletvekili Deniz Bölükbaşı, dün sabah saatlerinde yaşamını yitirdi. Bölükbaşı için bugün TBMM’de tören düzenlendi. Törene Başbakan Binali Yıldırım, MHP lideri Devlet Bahçeli ve milletvekilleri katıldı.

Meclis’teki törenin ardından Bölükbaşının naaşı Kocatepe Camii’ne getirildi. Buradaki cenaze namazına CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı. Cenaze törenine, birbirlerine söyledikleri sert sözlerle gündemde olan CHP lideri Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Bahçeli’nin samimi diyalogları damga vurdu. Konuşma sırasından Bahçeli’nin söylediği bir söze CHP liderinin şaşırdığı görüldü.

Bölükbaşı için TBMM’de düzenlenen törene Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, TBMM İdare Amiri Salim Uslu, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, MHP milletvekilleri, CHP İstanbul milletvekili Akif Hamzaçebi, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Bölükbaşı’nın eşi Sema Bölükbaşı, kızları Hande, Zeynep ve yakınları katıldı.

TBMM Camii imamı Ahmet Yedekçi tarafından dua okundu. Bölükbaşı’nın cenazesi Kocatepe Camii’nde kılınacak cenaze namazından sonra Cebeci Asri Mezarlığı’nda toprağa verilecek.