DİSİPLİNE SEVK EDİLEN CHP’Lİ EROL’DAN İLK AÇIKLAMA

İhraç istemiyle disipline sevk edilen CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'dan ilk açıklama geldi. Erol, "Partiyle üyelik bağımızı kesmeye çalışabilirler ama CHP kimliğini asla elimizden alamazlar" dedi.

174

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında CHP Grup Yönetim Kurulu tarafından Grup Disiplin Kuruluna sevk edilmesini değerlendirdi.

Gürsel Erol disipline sevk edilmesine ilişkin şunları söyledi:

‘TV’DEN ÖĞRENDİM’

“Ben de televizyonlarda alt yazıdan öğrendim. Gerekçesi grup başkanvekillerinden izin almayarak televizyon programına katılmak. Programa çıkarken ulaştığım kadarıyla bilgi veriyorum. Sevindirici olan yanı ise katıldığım programlarda konuşmaların içeriğinden dolayı değil, yalnızca televizyon programına katılmaktan dolayı bir disiplin süreci başlatılması. Demek ki parti içinde biraz daha dikkatli olmalıyız. Son derece üzgünüm. Partiyle üyelik bağımızı kesmeye çalışabilirler ama CHP kimliğini asla elimizden alamazlar. İzin almadan ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmemizi üzüntüyle karşılıyorum. Partimin yetkili organlarının vereceği her karara saygılıyım.”

CHP’DE İKİ VEKİL İHRAÇ İSTEMİYLE DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ