DOĞA KOLEJİ KRİZİ ÇÖZÜLDÜ

Doğa Koleji'nde bir süredir yaşanan devir krizi çözüldü.

8

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, aylarca öğretmen maaşlarının ödenmediği için eğitimin durduğu Doğa Koleji’nin İTÜ Vakfı’na devrinin tamamlandığını, maaşların yatmaya başlayacağını duyurdu. Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Özeren de velilere mesaj yollayarak maaşların ödeneceği müjdesini verdi.

Aylarca öğretmen maaşlarının ödenmediği için eğitimin durduğu Doğa Koleji’nin İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Vakfı’na devrinin açıklanması ancak işleme geçmemesinin ardından belirsizlik sona erdi. İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, “Doğa Okulları İTÜ uhdesine geçmiştir. Tüm Doğa’lılar tatile gönül ferahlığıyla giriyor. Maaşlar yatmaya başladı. Hepimize hayırlı olsun” açıklamasını yaptı.

Saçaklıoğlu ailesinin yönetimden ayrılmasıyla yönetime giren, İTÜ Geliştirme Okulları Başkanı da olan Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Özeren, velilere gönderdiği açıklamasında, “Son bir aydır, gece gündüz demeden, Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Bakanlarımız Berat Albayrak ve Ziya Selçuk ve bankaların kıymetli genel müdürleriyle birlikte büyük bir gayretle sorunları çözüme kavuşturmuş bulunuyoruz. Bugün itibariyla maaşların ödeneceği müjdesini de vermek isteriz” ifadelerine yer verdi.