EDREMİT’TE İLK KEZ KİTAP FUARI YAPILACAK

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Balıkesir Edremit’te ilk kez kitap fuarı yapılacak...

255

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Balıkesir Edremit’te ilk kez kitap fuarı yapılacak. 4 Ağustos-13 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuarda on binlerce kitap sergilenecek, yazarlarla söyleşiler ve imza günleri düzenlenecek.
Edremit Belediyesi’nin desteğinde 4 Ağustos-13 Ağustos tarihleri arasında “Ölmez ağacın gölgesinde kitap” sloganıyla yapılacak “Edremit Kitap Fuarı” 10 gün sürecek…

YARINLARA IŞIK TUTMAYI HEDEFLİYORUZ

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Ölmez ağacın gölgesinde kitap” başlığı ile düzenlediğimiz fuar ile aydınlanmaya ve yarınlara ışık tutmayı hedefliyoruz” dedi.

FUAR 4 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR

Edremit’te 3 bin 300 metrekarelik Zeytinli Altınkum Meydanı’nda düzenlenecek Edremit Kitap Fuarı, 10 gün boyunca saat 18.00 ile 02.00 arasında kitapseverlerle buluşacak. Fuar boyunca, onlarca söyleşi ve imza gününün yanı sıra, dinletiler ve çocuklara yönelik olarak da masal anlatı programları ve söyleşiler yapılacak. Ayrıca bölgenin özelliğine uygun olarak zeytin ve zeytinyağı ile ilgili özel paneller ve söyleşiler de fuar kapsamında yer alacak. Fuar boyunca Türkiye’nin önemli isimleri ve belediye başkanlarıyla “Sosyal Demokrasi ve Toplumcu Belediyecilikle” ilgili paneller de düzenlenecek.

Edremit Kitap Fuarı kapsamında, fuarın yapılacağı Zeytinli Altınkum Meydanı dışında, Akçay, Güre, Altınoluk gibi önemli mahallelerde eş zamanlı olarak söyleşiler ve imza günleri de yapılacak. Fuar’ın konuk ülkesi olan Yunanistan’dan yayınevleri ve yazarlar ise fuar kapsamında yapılacak “İki Yaka Etkinlikleri”ne katılacaklar.