EMARÇEB YENİ YOL HARİTASINI BELİRLEDİ

Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği Başkanı ve Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan, yeni yol haritasını açıkladı.

27

Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği (EMARÇEB), 2019 Yılı 2. Olağan Meclis toplantısı Ayvalık’ta yapıldı.

Ege ve Marmara’dan CHP’li onlarca belediye başkanının hazır bulunduğu toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla start aldı.

Meclis toplantısına ev sahipliği yapan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, çevreyi ve doğayı korumak için mücadele eden EMARÇEB’in üyesi olmaktan gurur duyduklarını ifade etti.

Birlik olarak havaya, suya ve toprağa sahip çıkmak için mücadele ettiklerini belirten Ergin, çevre için dünyanın neresinde olursa olsun her türlü mücadeleye destek vereceklerini söyledi.

Meclis toplantısının açılışını yapan Birlik Başkanı ve Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan ise, 12 şehirden 31 belediyeden oluşan EMARÇEB’e yeni katılımlarla belediye sayısının 36’ya çıktığını söyledi.

4 İYİYİ İYİ YAPACAĞIZ
Çevreye duyarlı belediyecilik için mücadele ettiklerini vurguylan Arslan, 4 iyiyi, birincisi birlik üyeleri arasındaki iletişimi, ikinci iyiyi işbirliğini, üçüncü iyiyi inovasyonu, gerçekleştirmeleri halinde dördüncü iyi olarak da itibarı elde edeceklerini söyledi.

Toplantıda Başkanlığını yaptığı Birliğin, yeni yol haritasını da açıklayan Arslan, yeni dönemde sadece Kazdağları’yla sınırlı kalan bir mücadele yerine, nerede çevre sorunu varsa orayı ziyaret ederek Türkiye genelinde bir mücadeleyi hayata geçireceklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Meclis gündeminde yer alan konular tek tek görüşülerek oylandı ve kabul edildi.

Görüşmelerin ardından Başkan Hasan Arslan, Birliğe yeni katılan Belediye Başkanlarına plaket verdi ve toplantıya katılan bütün belediye başkanları hatıra fotoğrafı çektirdi.