ERDOĞAN KILIÇDAROĞLU’NUN KARAKOL ZİYARETİ HAKKINDA NE DEDİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na seslenerek, “Hani sanatçılarla falan dalganı geçiyordun? ‘O adamın yanında ne işiniz var’ diyordun? Ne işin var senin Hatay’da yahu” dedi.

50

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Fatih 6. Olağan İlçe kongresinde konuştu.

İşte Erdoğan’ın konuşmasının satırbaşları:

– Suriye’de etkinlik yürüten unsurlar içinde kontrolü altındaki bölgeleri yeniden yaşanabilir kılan tek güç Türkiye’dir.

– Rejime yönelik operasyonu doğru buluyoruz. O kimyasal saldırılarla o yavruların düştüğü durumu kimse tasvip edemez.

– Suriye meselesine bir çözüm bulunmasını en çok biz istiyoruz.

– O kimyasal silahlarla o yavruların düştüğü durumu herhalde tasvip etmemiz mümkün değil. Kimse bunun faili, bunun bedelini ödemesi lazım.

Kılıçdaroğlu’nun Hatay ziyaretini hedef aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongrenin öncesinde dışarıda toplanan kalabalığa seslendi. Erdoğan, buradaki konuşmasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile ilgili eleştirilerini hedef aldı. Erdoğan, ÖSO’nun Mehmetçiğin yanında savaşan “kahramanlar” olduklarını söyledi. Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Operasyonu’nda etkisiz hale getirilen terörist sayısını, “yaklaşık 4 bin 200” olarak açıkladı. Daha sonra sözü CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Hatay’a ziyaretine getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

“Hani sanatçılarla falan dalganı geçiyordun? ‘O adamın yanında ne işiniz var’ diyordun? Ne işin var senin Hatay’da yahu. Niye? Hesaba çektiler, ‘yanlış oluyor gitmen lazım’ dediler. Bu adam aynısını 15 Temmuz’un sonrasında yaptı. Yenikapı Mitinginde ona da davet gönderdim. Sayın Bahçeli’ye de gönderdim, anında cevabını verdi ve geldi. Bay Kemal, cuma akşamına kadar gelmeyeceğini söylüyordu, son akşam cevabını bildirdi ve geldi. Bizim 7 Ağustos’taki dayanışma mitingimize leke getirdi. Sonra 7 Ağustos’un bir barış, kardeşlik mitingi olmadığı şeklinde açıklamalar yaptı. Biz milletimizle el eleyiz, demokrasiyi yeniden inşa ediyoruz. Bizim ruhumuzda kardeşlik inşa edilmiş vaziyette. Biz birbirimizi Allah için seviyoruz.”

Önümüzde Cumhur ittifakı var. Biz 81 milyona bir mesaj vereceğiz. Bizi bölmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. İnşallah sandıklardan farklı çıkacağız. Farklı çıkalım ki, Türkiye’de yeni bir dönem başlasın.

ÜÇ ÜLKE SURİYE’Yİ VURDU

KILIÇDAROĞLU SIFIR NOKTASINDA