ERDOĞAN VE İMAMOĞLU ANKARA’DA BULUŞUYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İBB Başkanı İmamoğlu, yarın Ankara'da aynı programda buluşuyorlar.

95

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliğiyle “Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi” 15-16 Ocak tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek.

Kongrenin yarın yapılacak açılışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da konuşma yapması bekleniyor. Açılış konuşmacıları arasında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı ve Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin de var.

İMAMOĞLU KONUŞMA YAPACAK

Kongrenin “Yenilikçi Yerel Politikalarla Dönüşen Şehirlerimiz” oturumunun konuşmacıları arasında da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu bulunuyor. Oturumda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de konuşma yapması bekleniyor.

İBB’DEN AÇIKLAMA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu, 15 Ocak Çarşamba günü, Ankara’da, saat 10:00’da, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını gerçekleştireceği “Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresi” ile “Belediyeler için Akıllı Şehirler Yarışması Ödül Töreni’ne” katılacak. (ATO Congresium Zeugma Salonu)

İMAMOĞLU ÖDÜL ALACAK

Etkinlikte İBB Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, Elektronik Sistemler Müdürlüğü’nün yürüttüğü “Navigasyon Verileri İle Trafik Işıklarının Uyumu Projesi”ne de ödül verilecek. Ödülü İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu alacak. İmamoğlu’nun ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alıp almayacağı ve baş başa bir görüşmenin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği merak konusu.

İMAMOĞLU’NDAN ERDOĞAN’A “BAŞAKŞEHİR METROSU” ÇAĞRISI